Зелене купало в літо упало…

01.01.1970

За такою назвою 6 липня у місті Корці на березі річки Корчик відбувся обласний відкритий фестиваль народного мистецтва. Фестиваль народного мистецтва сприяє розвитку народних традицій, має на меті відродження свят та обрядів українського народу, популяризації народної творчості.

У фольклорному дійстві за участю колективів Рівненської, Житомирської, Хмельницької областей, республіки Польща, Ізраїль брали участь художні колективи Острозького міського Центру культури і дозвілля – ансамбль народної пісні «Співаночка» (художній керівник Інна Хмарук) та ансамбль народної музики (художній керівник Роман Кобетяк).

Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це свято молоді – Купало або Купайло, що з часом, після прийняття християнства, деякою мірою трансформувалося в церковне свято. Йдеться про народження Івана Хрестителя, яке святкується церквою 7 липня. Після поширення християнства давнє народне свято Купала в результаті «християнського нашарування» почало називатися святом Івана Купала.

Свято Купала відбувається саме в період, коли сонце приходить до зеніту – найвище піднімається над землею, дає найбільше тепла і світла, виявляє свою найвищу чудодійну силу для рослинного і тваринного світу та для людини. Вся рослинність досягає свого апогею, все нестримно росте, розцвітає, множиться, радіє життю.

Учасники фестивалю повністю поринули в атмосферу слов’янського свята часів Київської Русі: вдень, просто неба, на галявинах біля річки, відбувалося стилізоване постановочне обрядове дійство за участю найкращих самобутніх фольклорних колективів нашого краю, а як тільки почало сідати сонце за обрій, гості свята мали змогу зануритися у Магію купальської ночі і стати учасниками Купальського обряду з прикрашенням Марени та Купала, плетінням вінків та пусканням їх на воду (Купальська феєрія «Ой пливи, вінок»), стрибками через багаття та пошуком цвіту папороті.

Корчан, учасників фестивалю та гостей також порадував виступом народний артист республіки Білорусь Ярослав Євдокимов.

Завершилось чудове дійство гучним феєрверком.

Світлана ПАНЧЕНКО, директор Центру культури та дозвілля

 

ОРГАНИ ВЛАДИ


 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ