Зміни в законодавчих та нормативно-правових актах щодо пенсійного забезпечення

01.01.1970

Зміни в законодавчих та нормативно-правових актах щодо пенсійного забезпечення

 

27 березня 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким внесено зміни до низки законів щодо нарахування пенсій.

Відповідно до цього Закону з 1 травня 2014 року зменшено відсоток розрахунку пенсій, щомісячного довічного грошового утримання відповідно до Законів України «Про прокуратуру», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про державну службу», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів» з 80 до 70 відсотків сум заробітної плати.

Слід відмітити, що положення зазначеного Закону застосовуватимуться відносно осіб, пенсія яким призначатиметься (перераховуватиметься) за спеціальними законами починаючи з 1 травня цього року та не поширюються на осіб, пенсія яким призначена до зазначеної дати.

 

З 24 квітня 2014 року, з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2014р. №112 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань пенсійного забезпечення», змінено механізм визначення розміру заробітку для обчислення пенсії згідно із Законом України «Про державну службу». Так, розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією за будь-які 60 календарних місяців роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60.

До 24 квітня 2014 року, за бажанням особи, середньомісячний розмір виплат міг визначатися також за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на пенсію згідно Закону України «Про державну службу», підряд.

Варто нагадати, що посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років під час призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу», враховуються в розмірах, установлених на день призначення пенсії.

 

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України  від 25.03.2014 № 112 внесено ряд змін і до інших постанов, зокрема:

 

  •  постанови КМУ від  23.11.2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» згідно з якими, починаючи з 24.04.2014 р. щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок  Чорнобильської  катастрофи” виплачується у таких розмірах:

 

1) особам, що належать до категорії 1:

 

з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:

інвалідам I групи – 474,5 гривні;

інвалідам II групи – 379,6 гривні;

інвалідам III групи – 284,7 гривні;

 

для  інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв’язок

інвалідності з Чорнобильською катастрофою:

 

інвалідам I групи – 341,64 гривні;

інвалідам II групи – 227,76 гривні;

інвалідам III групи – 170,82 гривні;

 

2) особам, що належать до категорій 2-4:

особам, що належать до категорії 2, - 170,82 гривні;

особам, що належать до категорії 3, – 113,88 гривні;

особам, що належать до категорії 4, – 56,94 гривні;

 

3) дітям-інвалідам, а також хворим внаслідок ЧАЕС на променеву хворобу–

     170,82 гривні.

 

Щомісячна компенсація сім’ям за втрату годувальника внаслідок  Чорнобильської катастрофи призначається на кожного непрацездатного члена сім’ї, який був на його утриманні, у розмірі 113,88 гривні.

 

Особам, які одночасно мають право на отримання надбавки , додаткової пенсії, підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до Законів України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про жертви нацистських переслідувань” і “Про соціальний захист дітей війни”, таке підвищення провадиться за їх вибором за однією з підстав.”

 

  • постанови КМУ від 28.12.2011р. № 1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення» згідно з якими, починаючи з 24.04.2014 р.,

 

- членам сімей осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге, розмір зазначеного підвищення становитиме – 398,58 грн.;

 

- дружинам (чоловікам) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, підвищення до пенсії встановлено у розмірі 113,88 грн.;

 

- діти війни отримуватимуть підвищення у розмірі – 66,43 грн.

 

- особи, які одночасно мають право на отримання надбавки, додаткової пенсії, підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до Законів України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про жертви нацистських переслідувань” і “Про соціальний захист дітей війни”, таке підвищення провадиться за їх вибором за однією з підстав.”

ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИПрограма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів