Пенсійне забезпечення громадян

14.07.2021

Питання пенсійного забезпечення важливе для кожної людини. Наявність страхового стажу та досягнення пенсійного віку – головні умови призначення пенсії за віком на сьогоднішній день. Проведення реформи пенсійної системи України викликає багато запитань у громадян, вимагає інформування про законодавчі нововведення, роз’яснення важливих питань пенсійного забезпечення та іншої актуальної інформації.

Страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, з кожним роком поступово збільшується. На даний час, відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу у 2021 році не менше 28 років. У разі відсутності 28 років страхового стажу пенсія призначатиметься з більш пізнього терміну. Так, за наявності в особи страхового стажу від 18 до 28 років пенсія призначатиметься після досягнення віку 63 років; за наявності страхового стажу від 15 до 18 років – після 65 років.   Звернення за призначенням пенсії за віком може здійснюватись за місяць до досягнення пенсійного віку або протягом трьох місяців після досягнення пенсійного віку. В цьому випадку пенсія призначається з наступного дня після досягнення пенсійного віку. Якщо ж документи для призначення пенсії за віком надаються після закінчення тримісячного терміну з дати досягнення пенсійного віку, тоді пенсія призначається з дати звернення за призначенням пенсії. 

Варто зазначити, що здійснення нагляду за дотриманням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань пенсійного забезпечення, має місце серед основних завдань місцевих структурних підрозділів соціального захисту  населення.

Враховуючи зазначене, жителям Острозької територіальної громади у разі необхідності отримання додатових роз’яснень з питань пенсійного забезпечення, щодо правильності призначення, перерахунку та виплати пенсій необхідно звертатися до управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради за адресою: м. Острог, вул. Князів Острозьких, 22г, за телефонами: (03654) 3-00-67, 0689610622 та в департамент розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту Рівненської облдержадміністрації за номером: (0362) 26 46 27.

 

Головний спеціаліст відділу з питань

праці та сімейної політики                                                                                     Оксана Зінчук

ОРГАНИ ВЛАДИ


Асоціація малих міст України
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ
Національна служба здоров'я

covid19.com.ua

Програма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів