В Києві презентували план розвитку молодіжної політики Острога в рамках «Молодіжної столиці України – 2022»

12.10.2021

11 жовтня, в Кабінеті міністрів України відбулася пресконференція щодо презентації плану заходів національного конкурсу «Молодіжна столиця України» місто Острог у 2022 році. Участь у пресконференції взяли: Олександр Ярема, Державний секретар Кабінету міністрів України; Марина Попатенко, заступник Міністра молоді та спорту України; Юрій Ягодка, міський голова Острога; Юліан Кріцак, голова Національної молодіжної ради України; Надія Афанасьєва, директор громадської організації «Український інститут міжнародної політики»; представники Острозької міської ради, Молодіжної ради Острога та інші.
Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема привітав переможців конкурсу та зазначив, що Острог завдяки спільній роботі міської влади та активної громадськості змогли побудувати діалог влади із молоддю міста та залучити її до процесу розроблення, ухвалення та впровадження управлінських рішень, створити сприятливі умови для інтелектуального й творчого розвитку молоді та молодіжного підприємництва. Незважаючи на те, що Острог є досить невеликим містом на Рівненщині, завдяки об’єднаній роботі молоді та влади вони змогли вибороти перемогу у міст-мільйонників. Це місто, яке привертає увагу молоді зі всієї України.
Національний конкурс "Молодіжна столиця України" проводиться вже чотири роки поспіль, відзначаючи найкраще місто країни для проживання та розвитку молоді. Більшість міст, що змагаються за звання Молодіжної столиці України, показують високий рівень розвитку молодіжної інфраструктури, залучення молоді до суспільно-політичного життя та активної співпраці влади з молоддю, підтримки ініціатив та заходів для стимулювання працевлаштування молоді, впровадження неформальної освіти та розвитку й підтримки волонтерського руху.
- Ви дійсно, своєю спільною роботою змогли побудувати важливий діалог влади, громади та молоді. Залучити молодь до напрацювання ефективних спільних рішень і до впровадження їх в життя. Це сприяє креативному, творчому розвитку та потенціалу молоді. «Молодіжна столиця» місто Острог буде гарним прикладом для малих громад по всій країні, як можна більше інтегрувати молодь до розвитку міста, - додала заступник Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко.
Також Марина Попатенко звернула увагу на подальшу співпрацю Міністерства, місцевої влади Острога, громадських організацій міста та закликала усіх охочих долучатися до роботи, наголосивши, що Міністерство молоді та спорту завжди відкрите до співпраці.
Острог може стати майданчиком для співпраці між українськими та міжнародними молодіжними організаціями.
Усі заходи, які відбуватимуться у Молодіжній столиці пройдуть під гаслом: «Острог – місто, що об’єднує історію та сучасність!».
- Перш за все, хотів би подякувати Наглядовій раді, за те що обрали Острог. Дійсно, наше містечко невелике - 15 тисяч жителів, з них - 6 тисяч молоді. Крім перемоги, ми маємо велику відповідальність. Тому що ресурс обмежений, але йде плідна робота з Обласною державною адміністрацією, адже це шанс популяризації не тільки міста Острога, а регіону. В бюджеті буде передбачено фінансування на проведення заходів. Я переконаний, що 2022 рік ми проведемо як «Молодіжна столиця України» - достойно! І зможемо передати це почесне звання наступному місту – «Молодіжній столиці України – 2023», - прокоментував міський голова Острога Юрій Ягодка.
В молоді буде можливість пройти стажування в Острозькій міській раді та одержати стипендію від міського голови.
- Так як місто наповнене молодими людьми, студентами НУ "Острозької академії" для нас дуже важливо втримати, заохотити та підтримувати молодь. Зараз ми розробляємо положення щодо стипендійних програм від Острозького міського голови, які хочемо зробити на постійній основі, - розповів заступник міського голови Олександр Харчук.
Загалом було представлено близько 200 заходів. Серед них понад сотню спортивних, освітніх, туристичних, екологічних та культурних.
- Керуючись державною програмою "Молодь України" ми виокремили 4 блокирозвитку молодіжної політики міста. Ключовими заходами якої будуть: відкриття простору для молоді «Мріємо та діємо», волонтерського центру Добра, відкриття «Школи проєктного менеджменту», «Бізнес-інкубатора» та школи амбасадорів Молодіжної столиці, - розповіла начальник відділу проєктної та інвестиційної діяльності виконкому Острозької міської ради Ольга Стецюк.
Задля зручності мешканців та гостей міста, була розроблена кишенькова карта подій. В якій розписані найцікавіші заходи "Молодіжної столиці України - 2022".
- Більше 200 заходів заплановано на 2022 рік і ми розпочали з того, як в них орієнтуватися. Всі наші заходи будуть відбуватися впродовж року. Звісно вони будуть доопрацьовані із посиланнями на соцмережі та інформаційні ресурси. Власне, суть цієї кишенькової мапи полягає в наступному. Вона розрахована не лише на молодь Острожчини, але й на молодь з інших міст. Молоді люди, які будуть у нас в гостях зможуть побачити ті заходи, і умовно собі відмітити те, що б вони хотіли відвідати. Але це не остаточний перелік. Наприклад, зараз ведуться переговори про проведення в Острозі майстер-класу одного з олімпійських видів спорту, - додав начальник управління освіти, молоді та спорту Острозького виконкому Віктор Самчук.
Завершили пресконференцію презентацією брендованої сувенірної продукції та дорожнього знаку, що зустрічатиме всіх гостей при в’їзді в місто.
ОРГАНИ ВЛАДИ


 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ