Людське життя і свобода – це найважливіша цінність

У наш високотехнологічний і цивілізований вік, рабство здається чимось давно забутим, яке давно пішло в далеке середньовічне минуле. Але, на жаль, це не так. І тепер, досі процвітає у світі торгівля людьми. Міжнародний день боротьби за скасування рабства відзначається щорічно 2 грудня, відповідно до рішення Генеральної Асамблеї. Дата обрана не випадково, саме цього дня 1949 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

      Проблема торгівлі людьми є проблемою всіх країн. Сучасний світ не є "оригінальним". Рабська праця використовується в будівництві та промисловості, риболовецькій галузі та сільському господарстві. Раби до цього часу використовуються зловмисниками в якості домашньої прислуги.

       Україна є однією з основних країн походження сучасних рабів в Європі. Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства як -  торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах, примусова праця за борги або проти своєї волі. Всі ці форми рабства порушують права людини та принижують її людську гідність.

       Серед країн світу Україна посідає одне з провідних місць як країна-постачальник жертв торгівлі людьми. Міжнародна організація з міґрації навела статистику країн, до яких були продані громадяни України, котрим ця організація надала допомогу. Зрозуміло що цифри цієї статистики – лише верхівка айсберга, бо значна частина жертв торгівців людьми цією статистикою не враховані. Перші п’ять місць у цьому списку посідають Туреччина, Росія, Польща, Італія і Македонія. Всього ж у списку 47 країн.

       Міжнародна організація праці прийняла новий юридично обов’язковий Протокол про примусову працю, який вступив в силу у листопаді 2016 року. Це стало важливим кроком на шляху викорінення сучасних форм рабства. Міністерство соціальної політики України є національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми. Відповідно до своїх завдань та функцій, формує та реалізує державну політику у сфері захисту прав громадян, які постраждали від торгівлі людьми.        

      Однією з функцій Міністерства соціальної політики є встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Консультанти „гарячої лінії” роз’яснюють поняття торгівлі людьми, надають контакти підрозділів, що займаються розслідуванням злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми в Україні та вичерпну інформацію стосовно того, яка державна і недержавна допомога для постраждалих від торгівлі людьми  існує в Україні.

       Тому зусилля урядових та громадських організацій, правоохоронних органів та інших структур спрямовані сьогодні не тільки на виявлення та запобігання подібних випадків і кримінальне переслідування організаторів даного роду злочинів проти особистості, а й на реабілітацію потерпілих.       

       Процеси скасування рабства без широкого міжнародного розголосу, схоже, мають тенденцію повертатися назад. Ця тема не повинна залишатися без уваги і Міжнародний день боротьби за скасування рабства - хороший привід провести об'єктивну самооцінку нинішнього стану людства. Ми ще раз хочемо нагадати, що жертвою торгівлі людьми може стати кожен, неважливо якого віку, віросповідання, чи статі. Людське життя – це найважливіша цінність, це безцінний дар, який не повинен бути порушений іншими людьми. У работоргівлі завжди порушуються права людини: право на життя, вільний вибір проживання та пересування, право на оплачувану працю та ін.

        Подбайте про власну безпеку та передайте корисну інформацію тим, хто збирається за кордон:

        дізнайтеся про візу, яка Вам потрібна, зателефонувавши до консульського відділу при посольстві в країни, до якої збираєтеся їхати;

        переконайтеся, що працевлаштування на запропоновану Вам посаду буде законним. Працюючи нелегально, Ви порушуєте закон;

       уважно читайте трудовий договір (контракт), підписуйте лише документи, складені зрозумілою мовою;

        довіряйте свої документи лише уповноваженим посадовим особам(працівникам прикордонних служб, поліції тощо). Ні в якому разі не залишайте свій паспорт у якості застави та не віддавайте його роботодавцям «для реєстрації» або з інших причин;

        повідомте своїх родичів або близьких про деталі поїздки, залиште їм детальну інформацію про роботодавця;

       підтримуйте постійний контакт із родичами та близькими, повідомляйте їм про зміну місця роботи та проживання;

       зберігайте копії всіх важливих документів(віза, національний паспорт, закордонний паспорт, страховий поліс, контракт та інше) у безпечному місці (наприклад, у електронній скринці);

       заздалегідь знайдіть та візьміть із собою контактну інформацію посольства або консульства України та інших організацій, що надають допомогу мігрантам у країні до якої збираєтеся.

       Відповідно до Закону України „Про протидію торгівлі людьми” від 20.09.2011 № 3739-VI (зі змінами) та постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 417 (зі змінами) особи, які постраждали від торгівлі людьми у разі потреби можуть отримати комплексну психологічну, соціально-педагогічну, соціально-медичну, юридичну, інформаційну, допомогу у працевлаштуванні та перекваліфікації та інші види допомоги в одному з діючої мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або центрів соціально-психологічної допомоги для цього потрібно звернутися до органів місцевої влади за місцем проживання із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

       Убережіть себе та своїх близьких, будьте проінформовані. Якщо ви або ваші знайомі піддаєтесь одній з форм рабства, не мовчіть, зателефонуйте також на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, протидії торгівлі людьми та гендерної дискримінації (цілодобово, анонімно, безкоштовно) 0800-500-335, 0-800-505-501 зі стаціонарних телефонів, 116-123 з мобільних телефонів.

Острог - молодіжна столиця 2022
ОРГАНИ ВЛАДИ


 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ
Національна служба здоров'я


covid19.com.ua


Золоті сторінки Рівненщини


Гід з державних послуг


Асоціація малих міст України


Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»