Корупція: твоє НІ має силу

Міжнародний день боротьби з корупцією, встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 31 жовтня 2003 року і відзначається щорічно 9 грудня.

         Цього дня в 2003 році у мексиканському місті Мерида на політичній конференції була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції. Конвенція набула чинності 14 грудня 2005 року, як міжнародний правовий документ, обов'язковий до виконання її сторонами.

         В Україні ратифікували цю угоду 18 жовтня 2006 року. Документ зобов'язує країни, які підписали його, встановлювати відповідальність за корупцію за законом. Карними вважаються грошове забезпечення тобто хабарі, присвоєння бюджетних засобів і відмивання корупційних доходів. Відповідно до положення конвенції, необхідно повертати кошти до тієї країни, звідки вони надійшли в результаті корупції.

         Корупція – це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в цілях третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання. Крім того, до корупційних явищ належить і непотизм (кумівство, сімейність).

         Корупція є складним соціальним, політичним і економічним явищем, яке, в тій чи іншій мірі, зачіпає всі країни. Вона вражає основу демократичних інститутів через спотворення виборчих процесів, перекручення принципу верховенства закону і створення бюрократичних бар’єрів, єдиний сенс яких — вимагання хабарів.

         Міжнародне співтовариство і широка громадськість у всіх країнах постійно вимагають від публічних посадових осіб більшої відкритості і підзвітності.

         В міжнародному договорі прописані заходи щодо запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародного співробітництва в боротьбі з нею. Документ зобов’язує країни-учасниці договору проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи для боротьби з цим явищем.

         В Україні було прийнято закон “Про внесення змін до Закону України “Про запобігання корупції” щодо викривачів корупції (далі – закон), який набрав чинності 01.01.2020. 

         Цим законом, зокрема, визначено правовий статус викривачів корупції, їх права та гарантії захисту, забезпечено умови для розкриття інформації про корупцію.

         Так відповідно до закону, викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону вчинених іншою особою.

          Законом врегульовано порядок розкриття викривачем інформації про корупцію, забезпечено державний захист викривачів корупції, зокрема, захист їх трудових прав.

          З метою створення ефективної системи запобігання та протидії корупції в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України запроваджено систему повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, та інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» (посилання: https://bit.ly/2JBbxqx).

          Сьогодні громадські організації, діяльність яких спрямована на боротьбу з корупцією є фундаментальною основою боротьби з цим ганебним явищем, а громадський контроль за діяльністю чиновників – зброя в їх руках. Діяльність громадян та їх об’єднань – надія українського суспільства на зміни і покращення. Можливо, якщо кожен зі свідомих українців не залишатиметься осторонь антикорупційної війни, разом ми зможемо подолати цього монстра!

Острог - молодіжна столиця 2022
ОРГАНИ ВЛАДИ


 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ
Національна служба здоров'я


covid19.com.ua


Золоті сторінки Рівненщини


Гід з державних послуг


Асоціація малих міст України


Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»