«Немає більшої сили, ніж стійкість духу волонтера»

Україна та світ відзначають 5 грудня Міжнародний день волонтера. Повна назва свята — Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. Вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був реалізований перший волонтерський проект за участі німецької і французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в місцях найбільш запеклих боїв між німецькими та французькими військами. Пізніше цю естафету підхопила Індія, і рух поширився світом.

      Волонтерство закладено в генетичному коді українців. Багата традиціями культура нашого народу завжди давала настанови щодо способу життя в українському суспільстві, звичаї ставали законами, якими керувались люди щодня. Одним з них було побратимство – духовне споріднення та взаємодопомога, що забезпечувало допомогу в скрутну годину.

      Добровольці (трансформоване з англійської - волонтери) - це люди, які витрачають свій вільний час на благо суспільства. Вони безоплатно працюють усюди, де потрібна їхня допомога. Зокрема, це дитбудинки, притулки, школи-інтернати та будинки престарілих. Волонтери доглядають хворих, допомагають старшим людям поратися по господарству, а також, що стало актуальним в останні роки війни в Україні, підтримують військових.

      Найбільш потужний сплеск українського волонтерства відбувся у 2014 році, саме революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерського руху в нинішній Україні. Люди жертвували сім’єю, роботою, здоров’ям та навіть життям.  Українські «добровольці» особливі люди, бо ж і час для України зараз особливий, вони були поруч із нашим солдатом, допомагаючи йому у самі скрутні хвилини, надійна опора, яка щодня підтримувала військо під обстрілами у бліндажах та окопах, у полях Донеччини та Луганщини, адже саме патріотизм, солідарність, згуртованість мільйонів українців під час російської агресії допомогли нації вистояти, мобілізувати всі сили та резерви і дати гідну відсіч ворогу. Волонтери добровольцями йшли на фронт, збирали допомогу, везли на передову все, що могли, починаючи з продуктів харчування і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували вареники та борщові набори.

      Для України День волонтера — тепер особливе свято. Адже саме завдяки їхній шляхетній жертовності, активній громадянській позиції та фанатичній відданості справі українські бійці вистояли, зберегли незалежність держави, яка і продовжує боротьбу за мирне майбуття. 

      Сучасна історія боротьби за незалежність України доводить усім, що волонтерство – це потужний громадський рух, неймовірний імпульс високого добра, найшляхетніша людська діяльність. Завдяки їхній праці зла стає менше в світі, хворі, самотні, незахищені люди отримують опіку і тепло добрих сердець, особливо в боротьбі з гострою респіраторною  хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 інфекції.  

      Волонтерство – це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання - те, що веде волонтерів вперед. 

      Від усієї душі вітаємо всіх учасників волонтерського руху. Бажаємо життєвої наснаги, невичерпного оптимізму і віри у завтрашній день. Разом ми обов’язково переможемо, виборемо своє право на гідне життя у вільній, демократичній, процвітаючій Українській державі! Слава Україні! Героям слава!

Острог - молодіжна столиця 2022
ОРГАНИ ВЛАДИ


 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ
Національна служба здоров'я


covid19.com.ua


Золоті сторінки Рівненщини


Гід з державних послуг


Асоціація малих міст України


Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»