Інвалідність – не вирок

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.

 Відзначення цієї дати мобілізує сприяння громадськості для розв'язання найважливіших питань, що стосуються соціальної інтеграції людей з особливими потребами, сприяє підвищенню обізнаності про проблеми інвалідності й привертає увагу до переваг інклюзивного суспільства, доступного для всіх.

      Усунення бар'єрів на шляху до самореалізації осіб з особливими потребами, гарантування доступу до гідної освіти і робочих місць на сьогодні є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України.

      Законом України від 16 грудня 2009 року № 1767-VI нашою державою  було ратифіковано Конвенцію про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї.

       Усунення бар’єрів на шляху до самореалізації осіб з особливими потребами, гарантування доступу до гідної освіти і робочих місць на сьогодні є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України.

      Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у цей день, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть люди з обмеженими можливостями, і вони потребують допомоги і уваги.   

      Захищаючи гідність осіб з інвалідністю ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства. Своєю цілеспрямованістю, працею, наполегливістю вони дають нам колосальний заряд енергії та сили, вчать бути незалежними від обставин і не боятися труднощів. Дорослі і маленькі з непростими долями всупереч усьому показують приклад і надихають усіх. 

      Нині для України проблема захисту людей з особливими потребами набуває особливого значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки серед населення держави.

     Одним з головних напрямів роботи управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради є турбота про осіб з інвалідністю з дитинства та про тих людей, які в результаті професійних захворювань чи травм на виробництві стали інвалідами трудового каліцтва.

      На території Острозької міської територіальної громади проживають 2942 особи з інвалідністю. Згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю від 16 листопада 2000 р. № 2109-III (із змінами) 189 дітям виплачено допомогу в сумі 4446,18 грн.

       З початку 2021 року від осіб з інвалідністю в управління надійшло 90 звернень для одержання направлень на технічні засоби реабілітації; 14 осіб пройшли реабілітацію в КЗ «Рівненський обласний центр комплексної реабілітації»; 9 дітей з інвалідністю пройшли реабілітацію в реабілітаційних центрах України; 10 особам з інвалідністю виплачено одноразову матеріальну допомогу на суму 9100,00 грн.; 33 особи отримали путівки на санаторне-курортне лікування.

       З метою посилення уваги до потреб таких людей, покращення їхнього життя Острозьким міським  територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  силами соціальних працівників 2189 одиноких непрацездатних громадян та осіб з інвалідністю отримують різноманітні життєво-необхідні послуги, включаючи і побутові: допомога при оформленні документів для одержання усіх видів державних допомог,  доставка та придбання продуктів харчування, медикаментів, прибирання житла, прання, тощо.

       Міжнародний день людей з обмеженими можливостями – це добра нагода переосмислити і оцінити, що вже зроблено на підтримку людей з особливими потребами, і що ще треба зробити для покращення їхніх умов життя, щоб ніхто з них не почувався забутими та полишеними наодинці  зі своїми проблемами. Цей день є нагадуванням про  необхідність  виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами, адже у світі налічується понад мільярд людей з інвалідністю. Інвалідність не є перепоною до повноцінного життя, це не вирок й не покарання.   

       Люди з інвалідністю  є повноправними членами суспільства, які потребують трішечки більше уваги та піклування, створення відповідних умов.

       Відзначення цієї дати – це привід задуматись над проблемами, з якими щоденно стикаються люди з інвалідністю, посилити увагу до захисту їх гідності, прав і благополуччя.

       Бажаємо витримки, здоров’я, оптимізму, можливості втілити в реальності плани та задуми.

Острог - молодіжна столиця 2022
ОРГАНИ ВЛАДИ


 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ
Національна служба здоров'я


covid19.com.ua


Золоті сторінки Рівненщини


Гід з державних послуг


Асоціація малих міст України


Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»