СНІД: подумай про майбутнє, обери життя!

Увесь світ сьогодні приділяє максимальну увагу боротьбі з пандемією коронавірусу. На тлі цього важливо не забувати, що, на жаль, є й інші загрози. І деякі з них більш серйозні, ніж гостра респіраторна  хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2 інфекції.  

     Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Його мета – привернути увагу громадськості й нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства. Цей день входить у Всесвітню кампанію «16 днів проти гендерно-зумовленого насильства».

     Вперше Всесвітній день боротьби зі СНІДом проголошено у 1988 році. Багато державних, громадських та медичних організацій у всьому світі в цей день проводять різні просвітницькі та діагностичні заходи для розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.

     Червона стрічка – символ підтримки інфікованих людей, протидії дискримінації та суспільної ізоляції людей, що живуть із цією недугою і надією на майбутнє без неї. Вона означає: « Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї».

     Цьогорічна тема Всесвітнього дня боротьби проти СНІДу – “Припинення епідемії ВІЛ/ СНІДу: стійкість і вплив”. Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що цей день стане закликом до глобальної солідарності та спільної відповідальності, а також до збереження життєво важливих послуг з ведення та профілактики ВІЛ-інфекції разом зі здійсненням невідкладних заходів з її боротьбою.

     Коли людина заражається вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), вірус починає руйнувати імунну систему, яка відповідає за захист організму перед хворобами. Людина, яка живе з цією хворобою може виглядати і відчувати себе добре впродовж багатьох років і навіть не знати, що вона інфікована. Потім імунна система уражається настільки, що людина стає вразливою для багатьох інфекційних хвороб.

     ВІЛ - інфекція та СНІД – не одне й те саме. ВІЛ-інфекція – це захворювання, викликане вірусом, що вражає імунну систему, а СНІД – це його остання стадія з комплексом дуже серйозних інфекційних або онкологічних захворювань. Єдиний спосіб з’ясувати присутність ВІЛ в організмі – здійснити спеціальний аналіз крові на ВІЛ.

     Важливо пам’ятати, ВІЛ не є повністю виліковним. Існує лікування, завдяки якому людина може надовго залишатися активною та вести повноцінний спосіб життя. Лікування ВІЛ-інфекції в Україні безкоштовне.

     Кожен для себе повинен запам’ятати: єдина зброя проти СНІДу — це знання і власна обережність.

     КНП „Острозька багатопрофільна лікарня” та КНП «Острозький центр первинної медичної допомоги» Острозької міської ради Рівненського району Рівненської області проводить роботу орієнтовану на підтримку ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.  

     Станом на сьогоднішній день в кабінеті „Довіра” КНП „Острозька багатопрофільна лікарня” обстежено жителів Острозької територіальної громади на ВІЛ/СНІД – 422 особи. На диспансерному обліку перебуває 46 осіб (ВІЛ-інфікованих - 25, хворих на СНІД – 21), з них 22 отримують безкоштовну антиретровірусну терапію.

      Ліків для одужання від хвороби немає, однак завдяки належній антиретровірусній терапії прогресування ВІЛ в організмі можна уповільнити та продовжити життя на довгі роки.

      Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це можливість дізнатися про факти щодо ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти то за допомогою цих знань необхідно дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та лікувати тих, хто живе з ВІЛ, відверто, з повагою та розумінням.

Острог - молодіжна столиця 2022
ОРГАНИ ВЛАДИ


 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ
Національна служба здоров'я


covid19.com.ua


Золоті сторінки Рівненщини


Гід з державних послуг


Асоціація малих міст України


Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»