Острог відвідали посли Польщі та Литви

15 грудня в рамках відкриття четвертої платформи Острог Forum 2017 до Острога завітали Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс. В ході візиту вони зустрілися представниками обласної влади, з керівництвом міста та району. Зокрема у зустрічі взяли участь: Острозький міський голова Олександр Шикер, голова Рівненської обласної ради Микола Драганчук, заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Тимошенко, голова Острозької райдержадміністрації Богдан Турович, голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька, радник з науково педагогічного співробітництва Посольства Республіки Польща, (м. Київ) Емілія Ясюк, аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні Юргіс Гедріс, віце-консул Посольства Республіки Польща в Україні Марек Запур, голова українсько-литовського фонду Корона Князів Острозьких Робертас Габулас, історик, кандидат політичних наук Богдан Черкас, начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Рівненської облдержадміністрації Олександр Корольчук.

Під час зустрічі обговорювалися перспективи співпраці наших країн, про здобутки та проблеми розвитку туризму в області, про співпрацю в міжнародній сфері. Міський голова Олександр Шикер наголосив на тому, що місто Острог активно розвиває співпрацю з Польськими містами, в галузях економіки, інвестиційної діяльності, освіти, культури, туризму, а також проведення в місті свят та фестивалів державного та міжнародного рівнів, обміну молодіжними та офіційними делегаціями. Згадав Олександр Федорович і про фінансову допомогу мешканців міста Берунь у побудові в Острозі дитячого майданчика «Веселий дворик», висловив надію на те, що дана зустріч покладе початок у співпраці не тільки на державному рівні, а й на місцевому.

О 12.00 год. Посол Польщі в Україні Ян Пєкло, посол Литви в Україні Маріус Януконіс та учасники зустрічі взяли участь у відкритті четвертої платформи міжнародного проекту «Острог Forum 2017», присвяченому питанню національної безпеки України в контексті розвитку україно-польсько-литовських стосунків. На відкритті до них долучилися полковник, заступник командира багатонаціональної бригади ЛИТ-ПОЛ-УКР-БРИГ Володимир Юданов, підполковник багатонаціональної бригади ЛИТ-ПОЛ-УКР-БРИГ Елігіюс Сенуліс, підполковник багатонаціональної бригади ЛИТ-ПОЛ-УКР-БРИГ Діаріуш Чекай.

В Острозькій Академії гості традиційно мали коротку екскурсію та після виступили на відкритті «Острог Forum 2017».

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло передав вітання від Президента Польщі Анджея Дуди та назвав символічним те, що сьогодні саме в Острозькій академії з офіцерами спільної українсько-польсько-литовської бригади говорять про національну безпеку.

Україна показала, що європейські цінності – це не нова машина, не новий кредит в банку, не відпочинок. Це – гідність та свобода. Українці поклали за це високу ціну – життя. І ми повинні це пам’ятати. ЄС ще до кінця цього не розуміє. Україна хоче бути членом Євросоюзу і рухатися в напрямку європейської інтеграції - зазначив Ян Пєкло.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні також розповів, що пам’ятає ті часи, коли в Польщі було введено воєнний стан.

Моя країна також пройшла складний шлях. Тому ми розуміємо вас краще, ніж інші західноєвропейські країни. Історія показала, що коли ми разом - то сильні - акцентував Ян Пєкло.

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс підкреслив, що Литва є стратегічним партнером України.

Ми активно співпрацюємо в економічній, політичній та культурних сферах. Окрім того, нас об’єднує історія. Росія вступила у війну проти України. Звичайно Литва, як член НАТО, спільно з Польщею допомагатимуть боротися з агресією та модернізувати збройні сили. Форум в Острозі – це ще один хороший приклад нашого тристороннього співробітництва» - прокоментував Марюс Януконіс.

Заступник Голови Рівненської облдержадміністрації Ігор Тимошенко зазначив, що декілька днів тому відбулася дуже важлива зустріч Президентів України та Польщі, на якій були розставлені акценти сучасного стану українсько-польських відносин, де ми жодним чином не повинні дозволити зробити так, щоб наша єдність, в сенсі глибоких історичних спільних коренів, не дала хибних тріщин. Цього ніколи не буде, і Президенти про це сказали, оскільки історична правда, якою гіркою б вона не була, має служити містком для того, щоб ми будували наше майбутнє, а воно полягає в єдності наших народів.

Під час форуму державні діячі, науковці та студентство обговорили основні стратегічні напрями національної безпеки.

Також під час заходу полковник Володимир Юданов провів презентацію про багатонаціональну бригаду «ЛитПолУкрбриг».

Окрім того, історик Богдан Черкас доповів на тему: «Основні аспекти литовсько-польсько-українського воєнного співробітництва доби Відродження».

ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ


Програма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів