76-та роковина трагедії єврейського населення Острога

Щороку 4 серпня, в теплий літній день, острожани приходять в урочище Красностав на новому місті, де у роки Другої світової війни відбувся масовий розстріл євреїв Острога.

Щороку пам'ять загиблих вшановують в Ізраїлі, США та інших країнах, де є вихідці з нашого міста.

В той день, 4 серпня 1941 року, Острог став першим містом, де почали масовий геноцид націй, які не вписувались у нацистський порядок. Уже в першій декаді липня фашиcти розстріляли військовополонених і євреїв на єврейському кладовищі. За спогадами очевидців, того злощасного дня, зігнавши в колону більше 4 тисячі людей, загарбники погнали їх в сторону Нового міста, де в урочищі Красностав більшу частину розстріляли, а решту повернули знову до гетто. Це був перший масовий розстріл єврейського населення, майже за два місяці до трагедії у Бабиному яру.

Але на цьому все не закінчилося. Пізніше, пропонуючи голодним євреям нібито розвантажити прибулі вагони на станції Кривин, чоловіків єврейської національності посадили до вантажівок, завезли до лісу в околицю теперішнього міста Нетішин і там всіх розстріляли. До зими 1942 року було повністю ліквідовано єврейське гетто - врятувались тільки ті, кому вдалось втекти, або сховатися в оселях українців, які неймовірно ризикували, бо за це всій родині загрожував розстріл.

Війна закінчилася, але пам’ять про подвиг людей рятівників залишилася назавжди. Людям, які ризикуючи своїм життям рятували інших, присвоєно почесне звання "Праведник народів світу". До війни в Острозі жило більше 11 тисяч євреїв. Це була більша частина довоєнного Острога.

ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИПрограма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів