Про продовження експлуатації енергоблока №1 Хмельницької АEC

13 грудня 2018 року закінчується проектний термін (30 років) експлуатації енергоблока №1 Хмельницької АЕС.

Роботи з підготовки енергоблока № 1 ХАЕС до експлуатації у надпроектний термін виконуються відповідно до «Енергетичної стратегії України на період до 2030 року», схваленої розпорядженням КМУ № 1071-р від 24.07.2013 р.

На сьогодні виконується великий обсяг робіт щодо забезпечення й обґрунтування можливості продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблока ХАЕС з дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки, встановлених чинними нормами і правилами.

Для проведення всього комплексу робіт по продовженню терміну експлуатації енергоблок № 1 ХАЕС буде виведено в плановий ремонт, який триватиме з 06.12.2018р. до 04.07.2019р (211 діб), За цей час будуть виконані усі заплановані заходи з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке виробило проектний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблоку.

Основними законодавчими і нормативними документами які регламентують діяльність експлуатуючої організаиії ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо продовження строку експлуатації енергоблоків АЕС є:

- Закон України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»;
- Закон України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії;
- НП 306.2.141 -2008 «Загальні положення безпеки атомних станцій»;
- НП 306.2.099-2004 «Загальні вимоги до продовження експлуатації АЕС у понадпроектний строк за результатами здійснення періодичної оцінки безпеки».

На вимогу цих документів у ВП ХАЕС розроблені наступні основні документи з продовження терміну експлуатації енергоблока №1:

- «Рішення про здійснення заходів шодо продовження експлуатації енергоблока №1 ВП «Хмельницька АЕС" 1.НР.1879.TP-OZ;
- «План ліцензування продовження терміну експлуатації енергоблока № 1 ВП «Хмельницька АЕС» в надпроектний термін» №1.НР.0700.ПН-16;
- «Програма підготовки енергоблока №1 ВП Хмельницька АЕС до експлуатації в надпроектний термін» № 1.НР.7947.ПМ-16;
- «Хмельницька АЕС. Енергоблок №1. Техніко-економічний аналіз і обґрунтування вартості продовження терміну експлуатації». 431333.202.002.ТА00/.

Також інформуємо про те, що згідно вимог нормативних документів з ПТЕ енергоблоків АЕС розробляється «Звіт з періодичної переоцінки безпеки» (ЗППБ), який включає в себе наступні розділи:

1. проект енергоблока АЕС (ФБ- 1);
2. поточний технічний стан систем і елементів (ФБ-2);
3. кваліфікація обладнання (ФБ-З);
4. старіння (ФВ-4);
5. детерміністичний аналіз безпеки (ФБ-5);
6. ймовірнісний аналіз безпеки (ФБ-6);
7. аналіз внутрішніх і зовнішніх подій (ФБ-7);
8. експлуатаційна безпека (ФБ-8);
9. використання досвіду інших АЕС і результатів наукових досліджень (ФБ-9);
10. організація і управління (ФБ-10);
11. експлуатаційна документація (ФБ-11);
людський фактор (ФВ-12); 13. аварійна готовність і планування (ФБ-13);
14. вплив на навколишнє середовище (ФБ-14).

Таким чином, в рамках ПТЕ енергоблока №1 ВП ХАЕС планується виконати оцінку виливу на навколишнє середовище (розділ 14 ЗППБ).

Рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока № 1 ХАЕС буде приймати Державна інспекція ядерного регулювання України після вивчення та затвердження Звіту з періодичної переоцінки безпеки. Але цьому буде передувати робота з громадськістю шляхом проведення громадського обговорення та громадських слухань щодо продовження експлуатації ядерної установки енергоблоку № 1.

Відповідно до «Плану ліцензування продовження терміну експлуатації енергоблока № 1 ВП «Хмельницька АЕС» в надпроектний термін» №1. .НР.0700.ПН-16; який погоджено Держатомрегулювання України, в термін за 30 діб до прийняття рішення Держатомрегулювання щодо ПТЕ енергоблока № 1 планується провести громадське обговорення проекту цього рішення. Більш точна дата проведення даного заходу буде визначена спільно з Острозьким міським головою в кінці поточного року, або на початку наступного з врахуванням ряду технічних питань.

На дату проведення громадського обговорення планується завершити розробку ЗППБ.

Важливим чинником при прийнятті рішень з таких питань, як продовження експлуатації ядерних установок у понадпроектний термін, є участь громадськості в обговоренні матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну їх експлуатації та можливого впливу на навколишнє середовище.

ВП ХАЕС проводить відкриту політику щодо інформування громадськості з усіх питань роботи станції. Актуальна інформація регулярно оновлюється на інформаційному сайті станції та у ЗМІ. Представники АЕС готові розглянути ті відповісти на будь-які запитання та зауваження стосовно продовження терміну експлуатації енергоблока №1 ВП ХАЕС. Контактна інформація для надання запитань наведена на офіційному сайті станції за адресою http://xaec.org.ua/

Також запрошуємо представників громад міста Острога відвідати Хмельницьку АЕС з метою безпосереднього спілкування з фахівцями АЕС.

З питань організації зустрічі, екскурсій прохання звертатись за контактними телефонами: (03842) 40546, 63793, інформаційний центр відділу роботи з громадськістю та ЗМІ ВП ХАЕС.

 

Генеральний директор М.С. Панащенко

ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ


Програма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів