Міжнародний день боротьби з корупцією

Рішенням Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй 9 грудня щороку відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією. В цей день у 2003 році було підписано Конвенцію ООН проти корупції, до якої приєдналася й Україна.

Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покаранню винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи боротьби з цим явищем.

Конвенція набула чинності в грудні 2005 року після її ратифікації 30 країнами. Україна ратифікувала конвенцію 18 жовтня 2006 року.

Згідно з Конвенцією Організації Об’єднаних Націй „Проти корупції” - корупція це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в інтересах третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання, крім того, до корупційних явищ належить і непотизм (кумівство, сімейність).

Корупція - використання особою, зазначеною у частині першій статті 3 Закону України ”Про запобігання корупції”, наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у частині першій статті 3 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей.

Корупція є складним соціальним, політичним і економічним явищем, яке в тій чи іншій мірі, руйнує демократичні інститути, сповільнює та підриває державний устрій.

Правопорушення пов’язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом України ”Про запобігання корупції” вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Закон дозволяє здійснювати повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень антикорупційного законодавства без зазначення авторства, тобто анонімно.

На виконання вимог Національного агентства з питань запобігання корупції, з метою зручного та загальнодоступного використання можливості потенційного викривача, можна здійснити повідомлення про корупцію на головній сторінці офіційного веб-сайту за допомогою банеру «Повідом про корупцію».

На сайті НАЗК за посиланням

Також ви можете повідомити про корупцію до НАЗК за телефоном +38(044)200-06-91 та на пошту: anticor_reports@nazk.gov.ua. Ваші повідомлення обов’язково повинні містити інформацію за тими ж вимогами, що зазначені у формі.

Пам’ятайте! Викривач – це не “стукач” чи “донощик”. Викривач – це свідомий громадянин, який стоїть на варті правових та справедливих державницьких інтересів і є основою системи раннього попередження корупційних правопорушень.

Подолати корупцію можливо тільки завдяки консолідації всього суспільства та налагодження системи протидії.

Острог - молодіжна столиця 2022
ОРГАНИ ВЛАДИ


 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ
Національна служба здоров'я


covid19.com.ua


Золоті сторінки Рівненщини


Гід з державних послуг


Асоціація малих міст України


Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»