Волонтери — багатство народів

Міжнародний день волонтера – свято, яке відзначається 5 грудня щорічно з 1985 року. Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день добровольця, а офіційно воно визнано Постановою Кабінету Міністрів України 10 грудня 2003 року.

Волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проєкт за участю німецької та французької молоді, у рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими й французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, й рух поширився світом.

Сьогодні, згідно зі статистичними даними, оприлюдненими Організацією Об’єднаних Націй в світі налічується близько 140 мільйонів волонтерів.

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2013 – саме Революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке поступово виросло в потужний громадянський рух.

Саме завдяки українським волонтерам – їхній шляхетній жертовності, активній громадянській позиції та фанатичній відданості справі, Україна вистояла й зберегла незалежність.

Волонтери - це мобільна резервна армія України. У ній є свої постачальники, медичні підрозділи, авторемонтні майстерні, фінансисти, медичний транспорт, служба тилу (яка виробляє необхідні для армії речі і продукти). Навіть свої засоби масової інформації: сьогодні в Україні волонтери стають відомими блогерами поки пишуть звіти в соцмережах.

Під час Революції Гідності та російської агресії на Сході нашої держави потужний волонтерський рух став зразком єдності українського суспільства, його зрілості і самоорганізації. З того часу волонтери почали збирати гроші по всьому світу на потреби військових, закуповувати на них медикаменти та зброю і везти все це на передову. Багато волонтерів згодом пішли добровольцями на фронт. Волонтер - той, хто добровільно, за покликом серця, віддає свою енергію, час, ресурси і, чесно кажучи, частину свого життя заради допомоги іншим.

Українські волонтери особливі люди, бо ж і час для України зараз особливий. Із початком російської агресії ви завжди були поруч із нашим солдатом, допомагаючи йому у самі скрутні хвилини. Ви – надійна опора, яка щодня підтримувала військо під обстрілами у бліндажах та окопах, у полях Донеччини та Луганщини. адже саме патріотизм, солідарність, згуртованість мільйонів українців під час російської агресії допомогли нації вистояти, мобілізувати всі сили та резерви і дати гідну відсіч ворогу.

Волонтер — це покликання, спосіб життя. Волонтерство ґрунтується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей. Свій вільний час волонтери присвячують суспільним справам, беручи участь у різних акціях, програмах соціальної взаємодопомоги, культурного просвітництва тощо. Також цей день можна вважати святом людей, які допомагають персоналу дитячих будинків, будинків престарілих, лікарень швидкої допомоги і т. д. Беручи участь у ліквідації наслідків глобальних катастроф та природних катаклізмів часто волонтери ризикують своїм життям.

Від усієї душі вітаємо всіх учасників волонтерського руху. Бажаємо життєвої наснаги, невичерпного оптимізму і віри у завтрашній день. Разом ми обов’язково переможемо, виборемо своє право на гідне життя у вільній, демократичній, процвітаючій Українській державі! Слава Україні! Героям слава!

Острог - молодіжна столиця 2022
ОРГАНИ ВЛАДИ


 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ
Національна служба здоров'я


covid19.com.ua


Золоті сторінки Рівненщини


Гід з державних послуг


Асоціація малих міст України


Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»