Ми – є, і ми – рівні!

Людина кожна, що живе на світі –
  Душа, окремий всесвіт, мікросвіт. 
Тобі як їм яскраво сонце світить, 
Ти не зважай на термін «Інвалід». 

Твоя душа для творчості відкрита, 
Ти, попри все, за інших, ні, не гірш. 
Картину гарну можеш ти створити, 
Чи написати пісню або вірш. 

Можливо, ти не все на світі можеш, 
Не пробіжишся вранці по росі, 
Та вір у своє серце й переможеш, 
ТИ – ОСОБИСТІСТЬ – хай це знають всі. 

Любов близьких хай подарує віру 
У проминущість всіх нещасть і бід. 
Як бачу я твою усмішку щиру, 
Зника шаблонне слово «Інвалід». ,/p>

І думка зігріва мене єдина, 
Що селить радість в душу знов і знов: 
Ти на землі живеш, тож ти – ЛЮДИНА, 
Якій потрібні щирість і любов. 

Хай зникнуть всі розмови-пересуди, 
Й до цих людей добрішим стане світ, 
Образливо хай не звучить повсюди 
Цей соціальний термін – «Інвалід». 

Вони теж заслуговують поваги, 
Бо ж Діти Божі, рівно як і ми. 
Нехай замість докорів і зневаги 
ЛЮДЬМИ себе відчують між людьми. 

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.

Поряд з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не можуть повноцінно забезпечувати себе, тобто людина не здатна до самообслуговування. До цієї категорії належать діти, люди пенсійного віку та  люди з інвалідністю. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Вони не вимагають до себе жалю, тому що, як ніхто давно усвідомили що це шлях в нікуди. Для них не потрібно чогось особливого, лише елементарне – жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми. Адже ми всі рівні перед Богом.

Усунення бар’єрів на шляху до самореалізації осіб з особливими потребами, гарантування доступу до гідної освіти і робочих місць на сьогодні є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України. Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у цей день. Захищаючи гідність людей з інвалідністю ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Відзначаючи щороку 3 грудня Міжнародний день людей з інвалідністю, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до людей з інвалідністю визначає ступінь цивілізованості суспільства.

З метою посилення уваги до потреб таких людей, покращення їхнього життя в нашому місті діє територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), яким обслуговується 1680 одиноких непрацездатних громадян та осіб з інвалідністю. Силами соціальних працівників цій категорії громадян надаються різноманітні життєво-необхідні послуги, включаючи і побутові: допомога при оформленні документів для субсидій, привезення палива, доставка та придбання продуктів харчування, медикаментів, прибирання житла, прання. В поточному 2020 році в санаторіях України безкоштовно оздоровлено 13 людей з інвалідністю загального захворювання та 5 людей з інвалідністю одержали комплексні реабілітаційні послуги в реабілітаційному центрі. За цей період для одержання технічних засобів реабілітації в управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради звернулось 37 людей з інвалідністю. Безкоштовно видано 92 одиниці технічних засобів реабілітації на загальну суму 279949,00 грн. Кріслами колісними забезпечено 9 людей з інвалідністю.

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у цей день, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть люди з інвалідністю, і вони потребують допомоги і уваги. Тож хочеться побажати вам витримки, здоров’я, оптимізму, можливості втілення в реальність ваших планів та задумів.

Милосердя, чуйність, співчуття до слабших споконвіку були характерною рисою українського народу. Тому відзначення цього дня – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми з інвалідністю, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Люди з інвалідністю – це не просто категорія людей. Інвалідність - це не вирок. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре.

Острог - молодіжна столиця 2022
ОРГАНИ ВЛАДИ


 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ
Національна служба здоров'я


covid19.com.ua


Золоті сторінки Рівненщини


Гід з державних послуг


Асоціація малих міст України


Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»