Червона стрічка - співчуття та надія на майбутнє

Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства.

Символ дня боротьби зі СНІДом є стрічка червоного кольору, яка символізує пам'ять про людей, життя яких забрав СНІД. Також вона є символом боротьби із захворюванням і надії на те, що незабаром знайдуть ліки від "чуми XX століття". 

Головне повідомлення, яке активісти намагаються донести до українців, – «ВІЛ небезпечний, доки ти не знаєш про нього».

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.

ВІЛ-інфекція (хвороба викликана вірусом імунодефіциту людини) – інфекційне хронічне захворювання, що характеризується ураженням імунної системи, що приводить до її повільного руйнування. Самою пізньою стадією ВІЛ – інфекції є синдром набутого імунодефіциту (СНІД), який розвивається у людини через 2-15 років на тлі вираженого імунодефіциту.

Люди не можуть заразитися при звичайних повсякденних контактах, таких як поцілунки, обійми і потиск рук, або при спільному користуванні особистими предметами і вживанні продуктів харчування або води.

СНІД - це кінцева стадія інфекційного захворювання, викликаного вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Цей вірус вражає спеціальні клітини крові (лімфоцити), які відповідають за захист організму людини від різних мікробів та пухлин, і поступово вбиває ці клітини. Імунітет організму повільно, протягом багатьох місяців і років, знижується, і це призводить до виникнення різних захворювань, перш за все інфекційних, що вражають легені, органи травлення, шкіру, нервову систему та ін.

Острозькою центральною районною лікарнею та Острозьким районним центром ПМСД проводиться робота орієнтована на підтримку ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

Станом на 30 листопада 2020 року в кабінеті „Довіра” КНП „Острозька ЦРЛ” проконсультовано 1093 жителів Острозької територіальної громади та обстежено на ВІЛ/СНІД – 1082 особи. На диспансерному обліку перебуває 41 особа (ВІЛ-інфікованих - 21, хворих на СНІД – 20), з них 22 отримують безкоштовну антиретровірусну терапію.

Ліків для одужання від хвороби немає, однак завдяки належній антиретровірусній терапії прогресування ВІЛ в організмі можна уповільнити та продовжити життя на довгі роки.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це можливість дізнатися про факти щодо ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти то за допомогою цих знань необхідно дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та лікувати тих, хто живе з ВІЛ, відверто, з повагою та розумінням.

Острог - молодіжна столиця 2022
ОРГАНИ ВЛАДИ


 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ
Національна служба здоров'я


covid19.com.ua


Золоті сторінки Рівненщини


Гід з державних послуг


Асоціація малих міст України


Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»