Всеукраїнська акція „16 днів проти насильства”

Щорічно в Україні, з 25 листопада, у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, стартує акція “16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства”, яка закінчується 10 грудня 2020 року.

Із 1991 року акцію "16 днів проти насильства" підтримують у 100 країнах світу, щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства і створити соціальний простір, вільний від насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють „символічний ланцюжок” щодо привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем та поєднуючи заходи для формування свідомості усіх верств населення і подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі події:

 • - 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
 • - 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
 • - 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
 • - 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
 • - 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
 • - 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
 • - 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
 • - 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Гендерно зумовлене насильство це:

 • - форми насильницьких дій, здебільшого насильство проти жінок, яке чинять переважно чоловіки;
 • - глобальна проблема, яка вражає всі країни в тих чи інших формах, включно з сексуальним насильством, домашнім насильством та торгівлею людьми;
 • - насильство – сексуальне, фізичне, психологічне, емоційне та/або економічне – може відбутися будь-де й будь-коли, на приватній території та в громадських місцях.

Гендерно зумовлене насильство не лише спричиняє біль та страждання, але й руйнує родини, погіршує ефективність праці, послаблює конкурентоздатність країни та сповільнює її розвиток.

Символами акції “16 днів без насильства” є стрічки трьох кольорів – синього, червоного та білого:

„Синя стрічка” – присвячена акції із запобігання насильства над дітьми. Початок цієї традиції поклала історія, що відбулася навесні 1989 року. Мешканка Норфолка (США) Бонні Фіней довідалася про загибель свого чотирирічного онука Майкла.

„Червона стрічка” – цей символ антиСНІДівського руху створив художник Франк Мур у квітні 1991 року (він помер від СНІДу через 3 роки).

„Біла стрічка” – символ проти всіх форм насильства над жінками (оголосила Генеральна Асамблея ООН 25 листопада 2000 року день спрямований на привернення уваги щодо боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок.)

Лозунгом цьогоріччя є фраза «Обережно, двері зачиняються». Із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19 і карантинними обмеженнями, фінансовими труднощами суттєво збільшуються ризики насильства в родинах, постраждалим від домашнього насилля у таких умовах складніше шукати допомогу.

В умовах економічної та соціальної кризи саме сім'я мала б стати для людини надійним притулком, захистом від зовнішніх стресів, саме в сім'ї вона мала б знаходити підтримку й опору в житті. На жаль, дані опитування засвідчують, що реальна ситуація є іншою.

Найбільша кількість конфліктів виникає саме в сім'ї: між чоловіком і дружиною, батьками і дітьми. Сім'я виявилася більш конфліктним середовищем, ніж вулиця, транспорт, сфера професійної діяльності. Деякі конфлікти в сім'ї завершуються прямим посяганням на недоторканність та фізичним насильством щодо жінок.

Немає рецепту на усі випадки життя, тому що ситуації можуть бути дуже-дуже різними. У різних людей різні духовно-моральні сили, різні можливості. Те, що один може сам осмислити, зрозуміти і змінити ситуацію, інший - не в силах. Але боротися з насиллям просто необхідно для нормального повноцінного життя.

Якщо Ви або Ваші близькі страждають від домашнього насильства, не потрібно це терпіти й приховувати. Краще раз і назавжди припинити знущання, ніж соромитися зізнатися в цьому, прирікаючи себе і своїх дітей на довгі страждання. Сучасне розвинуте суспільство не сприймає насильства, а рішення проблеми заподіянням фізичного болю повинне раз і назавжди зникнути зі «списку можливих варіантів».

Почни з себе, зі своєї сім’ї. Тому що подолання такого негативного явища, як домашнє насильство та насильство за ознакою статі можливе лише за умови об’єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина України. Кожен з нас має сказати “Ні!” насиллю у власній родині. Адже сім’я — це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Не знаєте, як захистити себе? Обов'язково звертайтеся на національні «гарячі» лінії:

 • - безоплатної правової допомоги - 0-800-213-103;
 • - протидії насильству в сім’ї – 0-800-500-335;
 • - протидії торгівлі людьми – 527;
 • - дитяча гаряча лінія – 0-800-500-225;
 • - захисту прав людини – 0-800-501-720 та отримайте безоплатну анонімну правову і психологічну консультацію.

За більш детальною інформацією можна звернутися в управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради за адресою місто Острог вул. Князів Острозьких, 22Г, електронною поштою: soczahist_ostroh@ukr.net або за контактними телефони: (03654)3-00-67, 0984929374.

 

Головний спеціаліст відділу з питань праці та сімейної політики управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому Олена Гаврилюк

Острог - молодіжна столиця 2022
ОРГАНИ ВЛАДИ


 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ
Національна служба здоров'я


covid19.com.ua


Золоті сторінки Рівненщини


Гід з державних послуг


Асоціація малих міст України


Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»