Новий навчальний корпус урочисто відкрито!

29.11.2019

Герої театралізованого дійства під час відкриття нового корпусу Острозької академії
Фото Олександра Харвата

Фінальним акордом до відзначення 25-річчя відродження Острозької академії стало урочисте відкриття нового корпусу університету.

У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Петро Коржевський, Народний депутат України Ольга Коваль, голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Коваль, голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук, протектор НаУОА Роман Василишин, голова обласної федерації профспілок Рівненщини Микола Шершун, мер міста Острога Олександр Шикер, в.о. голови Острозької РДА Людмила Козак та інші.

Загальний вигляд новозбудованого навчального корпусу Національного університету “Острозька академія”

Зовнішній вигляд споруди поєднує в собі сучасні тенденції та архітектурні традиції середньовіччя, що є відображенням гасла відродженої Острозької академії: “Сучасна освіта крізь досвід століть”. Автор проєкту — архітектор з Рівного Мирослав Чабак. Перед кампусом милує око академічна площа з унікальними скульптурами мисткині українського походження зі США Міртали Пилипенко. Також до архітектурного ансамблю новобудови входить сорокаметрова оглядова вежа імені родини Гуцуляків (меценатів університету із Канади), з якої можна помилуватися краєвидами Острога та околиць з висоти пташиного польоту.

«Сьогоднішній день — це апогей, адже ми йшли до нього 10 років та з допомогою держави змогли завершити цей корпус. Ми вираховували кожну деталь. Нове приміщення будувалося за п`ятою категорією складності, до якої, до речі, належать атомні станції. Будівельники дають йому 100 років гарантії. Новий корпус – це споруда, яка викликає захоплення», — розповів ректор Острозької академії Ігор Пасічник.

Такого архітектурного стилю в Україні ще немає. Тому безсумнівно, що цей шедевр стане неабиякою окрасою міста і принадою для туристів. У будівлі розміщуватимуться кабінети професорів, які проводять спільні дослідження з аспірантами і студентами, науково-дослідні лабораторії та аудиторії, обладнані за останнім словом новітніх технологій. Нещодавно розпочала роботу комп'ютерна лабораторія IT Hub як платформа для функціювання потужного науково-прикладного центру “ТВІР” — території випереджувального інноваційного розвитку, навколо якої згуртовуватиметься талановита молодь. Це буде своєрідною українською Кремнієвою долиною.

На фото (зліва направо) — голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук та голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Коваль відкривають гліптотеку Міртали Пилипенко
Фото Олександра Харвата

У цокольному приміщенні нового корпусу розташований АРТ-кластер, у якому за підтримки УКФ діє виставка “Ренесанс образів”. У постійній експозиції АРТ-кластеру — картини щорічного літнього пленеру художників в Острозькій академії, живописна виставка “Корчі” Василя Красьохи. Також особливістю АРТ-кластеру є унікальна в Україні гліптотека зі скульптурами Міртали Пилипенко.

“Фактично, вежа нового корпусу — це міська ратуша, яка, до речі, була в центрі міста за часів князів Острозьких приблизно на тому ж місці. Зазвичай ратушу увінчує годинник. Ми вирішили, щоб циферблати годинників на нинішній ратуші були символічними. Вони поєднують герб Острозької академії та герб її засновника — князя Василя-Костянтина Острозького. Уранці там лунатиме мелодія студентського гімну Gaudeamus, яка сповіщатиме студентів про початок занять, а супроводжуватиме додому — “Ода до радості” Бетховена. Будівництво ратуші — це своєрідний подарунок для Острога та символ того, що місто повертає собі колишню славу стольного града, яке мало Магдебурзьке право”, — додав Ігор Пасічник.

«Не дарма прийнято вважати, що Острозька академія — колиска української еліти. Це абсолютна правда, адже ті знання, які ми отримуємо тут, не мають жодні студенти України. Наш університет заслуговує на це розкішне приміщення нового корпусу. Я захоплююсь цими просторими аудиторіями та новітнім обладнанням, яким вони оснащені. Вважаю, що вчинок людей, які доклали руку до побудови цього шедевру, — благородний та по-справжньому героїчний», — поділився враженнями студент Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського Сергій Степанюк.

Під час урочистостей ректор університету Ігор Пасічник нагородив відзнакою академії — срібною медаллю «Василь-Костянтин Острозький» помічника ректора з адміністративно-господарської діяльності Наталію Мельничук, генерального підрядника ТзОВ “Інвестиційно-будівельна компанія “Регіон” Андрія Берташа та генерального проєктувальника ПАТ “РІВНЕІНВЕСТПРОЕКТ” Мирослава Чабака. Інженер технічного нагляду будівництва Василь Нічик та виконроб ТЗОВ “Інвестиційно-будівельна компанія “Регіон” Андрій Каленюк були відзначені медаллю «Костянтин Острозький». Подяки за значний особистий внесок у будівництво навчального корпусу отримали приватний підприємець Роман Циркалюк та будівельник Олександр Король.

Заступник Міністра освіти і науки України Петро Коржевський із нагоди 25-річчя відродження Острозької академії урочисто вручив доценту кафедри англійської мови та літератури Світлані Новоселецькій орден княгині Ольги ІІІ ступеня. Завідувач кафедри української мови і літератури, професор, Академік Академії наук вищої школи України Іван Хом'як отримав почесне звання “Заслужений працівник освіти України”.

Крім цього, низку викладачів і співробітників вишу нагородили грамотами Рівненської ОДА, Рівненської обласної ради, управління освіти і науки Рівненської ОДА.

Олексій Костюченко, Анастасія Фещук

ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ
Програма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів