Особливості зміни місця голосування на позачергових виборах до Верховної Ради

05.06.2019

З 24 травня стартувала виборча кампанія з підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України. Центральною виборчою комісією прийнято постанову від 29 травня 2019 року № 910, якою внесено зміни до постанови від 13 вересня 2012 року № 893 “Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси”. Відповідно до якої, виборцям, які виявлять бажання змінити місце свого голосування спрощено процедуру тимчасової зміни місця голосування. Відтепер, щоб проголосувати не за місцем своєї реєстрації необхідно пред’явити лише паспорт та подати заяву до відділу ведення Державного реєстру виборців.

Нагадаємо, що таке звернення повинно бути мотивованим. Достатньою мотивацією може бути службове відрядження, у зв’язку з роботою або навчанням у відповідному населеному пункті, проживання не за місцем реєстрації тощо. Подавати довідки з місця роботи, з місця навчання, документи про право власності на житло, наказ про службове відрядження та інші документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування вже не потрібно.

Для виборців, виборча адреса (зареєстроване місце проживання) яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, достатньо тільки паспорта з відповідною реєстрацією та заява.

Важливо пам’ятати, що голосування відбуватиметься за змішаною системою, виборці отримають два бюлетені – для голосування у загальнодержавному багатомандатному та в одномандатному виборчому окрузі. Перед тим як звертатись до відділу ведення Державного реєстру виборців варто врахувати, якщо виборець перебуватиме за межами свого округу, то зможе проголосувати лише у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. Це означає, що у разі зміни місця голосування він не зможе голосувати за кандидата по мажоритарному округу. Такому громадянину на виборчій дільниці видадуть тільки один бюлетень — зі списком партій. Виняток становлять ті виборці, які змінять місце голосування в межах свого виборчого округу.

Звернення про тимчасову зміну місця голосування просимо подавати заздалегідь, щоб не створювати черг. Усі заяви виборців прийматимуться до 15 липня включно.

Парламентські вибори в Україні призначені на 21 липня 2019 року.

За додатковими консультаціями просимо звертатись до відділу ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Острозької міської ради за адресою: м. Острог, вул. Лесі Українки, 1 (приміщення ОКП ”Теплоенергія”, 1-й поверх).

Графік роботи: з 8.00 до 17.15. Обідня перерва: з 13.00 до 14.00 год. У вихідні дні: з 8.00 до 16.00 (без обідньої перерви). Контактний телефон: 2-26-60.

Тетяна Кардаш,
В.о. начальника відділу ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Острозької міської ради

ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ
Програма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів