Дружна родина

14.05.2019

До Міжнародного дня сім’ї, який весь світ відзначає 15 травня в навчальних закладах міста Острозьким міським цетром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді були проведені тренінги «Дружна родина». При зустрічі діти були активними, кожен ділився своїми сімейними традиціями, дискутували про сімейні цінності. Усі учасники отримали масу приємних вражень, емоцій та нових знань. Тренінг закінчився піднесеним настроєм та бажанням нових зустрічей.

Щаслива сім’я — це тиха гавань, яка дає почуття захищеності й безпеки. Уявіть собі на хвильку ідеальну сім’ю. За вечерею турботливі батьки обговорюють з дітьми події минулого дня. Діти захоплено щебечуть, розповідаючи татові з мамою про справи у школі. Приємний час, проведений разом, дає усім заряд на наступний день.

Однак щоб створити таку взірцеву сім’ю, потрібно докласти багато зусиль, здавалося зустрічалися все було добре, а щойно одружилися, от тут і почалося. Чоловік як голова сім’ї хоче показати, що не буде виконувати всі забаганки дружини, а та у відповідь не пропустить нагоди показати свій характер. Ось і перший конфлікт, а його могло не бути. Уміння жити в злагоді не виникає саме по собі, його треба виховувати, спираючись на розумний підхід один до одного і на взаєморозуміння, а це значить уміти не тільки бачити, що відбувається зараз в душі близької людини, але й передбачити, якими будуть його думки згодом. Невід’ємним є уміння своєчасного вибачення за свою негативну поведінку відносно один одного, уміти прощати помилки, а іноді просто сказати хороші слова, щоб згладити конфлікт. Хоча в кожній людині є вартовий – це її совість, саме він оберігає сім’ю від таких ворогів, як образа, розчарування, ворожнеча, байдужість.

Сім’я є найбільшою людською потребою. Вона як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу. Саме в сім’ї закладається фундамент благополуччя дітей та майбутніх поколінь. Батьки ж являються головними природними вихователями дитини, які своїм прикладом виховного клімату в сім’ї формують по цеглинці особистість своєї дитини. Вони першими розкривають маленькій людині світ і надають йому емоційного забарвлення. Через життя в сім’ї формується ставлення до людей, речей, самого себе, виробляються ідеали та цінності. Любов дитини до батьків забезпечує безпеку, виступає гарантом емоційного благополуччя. У щасливій сім’ї дитина знає, що тато з мамою піклуватимуться про неї, коли вона захворіє, навіть по черзі сидітимуть цілу ніч коло її ліжечка. Вона знає, що може прийти до батьків зі своїми дитячими проблемами й отримати пораду та підтримку. І хоча навколишній світ сповнений тривог, дитина почуває себе у безпеці. Адже рідна домівка це не тільки місце притулку, дах над головою, а й родинне вогнище, місце захисту від життєвих негараздів. Коли діти виростають, то свої сім’ї створюють, як правило, на прикладі сім’ї в якій виросли. І тут доцільно сказати, що вираз «діти – дзеркало сім’ї» дуже точно передає зміст.

Запорукою щасливої сім’ї є батьківська любов до дітей і взаємні почуття дітей до батьків, які будуються на довірі, ніжності, та єдності. Цінуйте ваші сім’ї!

 

Провідний фахівець з соціальної роботи Острозького міського ЦСССДМ
Тригуба Раїса

ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ
Програма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів