Профілювання та кейс-менеджмент в роботі державної служби зайнятості

15.04.2019

Існуюча ситуація на ринку праці зумовлена такими чинниками, як постійний попит на кваліфіковану робочу силу, порівняно невисокий рівень заробітної плати, зарплата «у конвертах», відтік висококваліфікованих кадрів за кордон . Саме тому серед клієнтів служби зайнятості збільшилась частка категорії соціально-вразливих осіб : людей передпенсійного віку, жінок з малолітніми дітьми, молоді без досвіду роботи, людей з інвалідністю, колишні ув’язнені, внутрішньо-переміщені особи.

На часі застосування принципово нових технологій та методів, спрямованих на запобігання довготривалому безробіттю, зміну методики надання послуг, розширення спектру заходів взаємодії з безробітним населенням з урахуванням їх індивідуальних характеристик, мотивації та потенціалу до працевлаштування.

Однією з технологій, яка довела свою ефективність у роботі центрів зайнятості багатьох країн світу, а сьогодні впроваджується в нашій країні, є профілювання – система оцінки потенціалу працевлаштування та мотивації до праці, яка дозволяє вже на початкових етапах виявляти групи безробітних з високим ризиком довготривалого безробіття та надавати їм послуги, що прискорять їх працевлаштування.

Відтак безробітному гарантовано індивідуальний соціальний супровід при працевлаштуванні, що здійснюється за підходом кейс-менеджмент. Іншими словами – він не залишиться наодинці зі своїми проблемами, а може розраховувати на тісну взаємодію з фахівцем центру зайнятості і не тільки. Останній допоможе оцінити ситуацію, розробити індивідуальний план роботи, а також за необхідності – залучить інші організації та фахівців до вирішення особистих та соціальних проблем клієнта, які заважають працевлаштуванню. Тож, завдяки об’єднанню зусиль шлях до омріяної роботи стане коротшим.

Острозька міськрайонна філія Рівненського обласного центру зайнятості.

ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИПрограма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів