Служба зайнятості: Впровадження інституту кар'єрного радника. Відчуваються позитивні зміни

11.03.2019

Впровадження інституту кар’єрного радника

З 01 січня 2019 року в роботі Державної служби зайнятості впроваджено інноваційний напрямок роботи – інститут кар’єрного радника. Кар’єрні радники – це спеціалісти з працевлаштування, які оволоділи новим стандартом обслуговування клієнтів служби зайнятості.

Для виконання функцій кар’єрних радників державна служба зайнятості не наймає нових спеціалістів, а розвиває професійні навички та компетенції своїх фахівців. В чому ж відмінність кар’єрних радників від спеціалістів з працевлаштування?

- Кар’єрними радниками є співробітники центру зайнятості, які здійснюють індивідуальний супровід клієнтів з метою їх подальшого працевлаштування
- Згідно з новим стандартом обслуговування кар’єрний радник переконує клієнта, що нова робота – це новий роботодавець та нові умови праці, тому повної тотожності з попередньою роботою не може бути. Кар’єрний радник надає безробітному вибір: працювати, самостійно заробляти собі на життя, змінювати за сприяння служби зайнятості роботу або пасувати перед труднощами та залежати від соціальних виплат
- Кар’єрні радники допоможуть громадянам розвинути навички управління кар’єрою та адаптуватися до потреб ринку праці
- Фахівці з працевлаштування, які виконують функції кар‘єрних радників, пройшли спеціальне навчання за програмою, яка була розроблена Державною службою зайнятості (Центральним апаратом), Інститутом підготовки кадрів державної служби зайнятості України та проектом Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні»
- Кар’єрними радниками є співробітники центру зайнятості, яким доручено виконувати функції, що передбачені Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (постанова Кабінету Міністрів України № 792 від 19 вересня 2018 р.)
- Кар’єрні радники обираються з урахуванням їх досвіду та ефективності роботи в службі зайнятості, а також зважаючи на наявність у таких спеціалістів необхідних психологічних навичок для індивідуального обслуговування клієнтів Державної служби зайнятості

Відчуваються позитивні зміни

Перші два місяці роботи Острозької міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості у 2019 році засвідчили подальше зростання кількості осіб, які звертаються до служби зайнятості з метою отримання її послуг, а також зростання чисельності залучених до активних програм зайнятості у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Всього з початку 2019 року звернулося до Острозької МРФ 175 безробітних громадян, що на 38,9 % більше, ніж у 2018 році.

Заходами активної політики зайнятості з початку року було охоплено 18 % безробітних, що відповідає рівню минулого року.

За цей період працевлаштовано 143 особи, кожен четвертий серед них – соціально незахищений. На нові робочі місця із здійсненням компенсації витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 8 безробітних громадян, у тому числі 7 осіб з числа недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці та 1 особу працевлаштовано на нове робоче місце в пріоритетних видах економічної діяльності.

З метою зниження дисбалансу між попитом і пропозицією на ринку праці на професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації скеровано 66 безробітних, що на 4,8 % більше відповідного періоду 2018 року.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 24 особи, що на 4,3 % більше рівня минулого року.

З початку року 93 роботодавці подали до Острозької МРФ Рівненського ОЦЗ 185 вакансій (проти 166 у 2018 році), 143 з яких було укомплектовано (у 2018 році – 135). Рівень укомплектування вакансій склав 77,3 %. Середня тривалість укомплектування вакансії 10 днів або зросла на 1 день проти 2018 року. Середній розмір заробітної плати, яку пропонують роботодавці у поданих вакансіях, складає 4395,7 грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року він зріс на 16,3 %.

Станом на 1 березня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних в Острозькій МРФ Рівненського ОЦЗ становила понад 480 осіб, з них 235 осіб (48,8 %) складали жінки, 152 особи (31,5 %) – молодь у віці до 35 років. Майже 240 осіб, які перебували на обліку, були з категорії соціально-незахищених (49,6 %). Понад 320 осіб (67,2 %) – особи, які проживають у сільській місцевості.

На початок березня 2019 року майже 390 осіб отримували допомогу по безробіттю, середній розмір якої у лютому 2019 року становив 2184 грн. (у лютому 2018 року – 1729 грн.).

Острозька міськрайонна філія Рівненського обласного центру зайнятості

ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИПрограма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів