Як проголосувати на виборах Президента України не за місцем реєстрації?

25.02.2019

В ході проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року та з метою завчасного інформування виборців відділ ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Острозької міської ради повідомляє. Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, відрядженням, перебування в санаторії чи іншими подіями виборець не може проголосувати на виборах за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців" звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинне бути мотивованим. За таким зверненням виборцю орган ведення Державного реєстру виборців може тимчасово змінити місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Для цього необхідно особисто подати заяву про тимчасову зміну місця голосування до відділу ведення Державного реєстру виборців, які прийматимуться до 25 березня 2019 року. При поданні заяви громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій. До таких документів можна віднести документ про відрядження, довідка з місця навчання, договір найму (оренди) житла, документ, що підтверджує право власності на житло, проїзні документи, путівка в санаторій, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи тощо.

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначено Президентом України у порядку, передбаченому Законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Для виборців, зареєстроване місце проживання яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, встановлено особливий порядок тимчасової зміни місця голосування: документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування, такі виборці можуть не додавати до заяви.

Важливо, у разі призначення другого туру голосування виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування.

Запрошуємо всіх виборців перевірити свої персональні дані в відділі ведення Державного реєстру виборців виконкому Острозької міської ради, який розташований за адресою: вул. Лесі Українки, 1 (в приміщенні ОКП «Теплоенергія» на 1-му поверсі). Контактний телефон: 2-26-60. Графік роботи: з 8.00 до 17.15. Обідня перерва: з 13.00 до 14.00.

Відділ ведення Державного реєстру виборців виконкому Острозької міської ради

ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИПрограма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів