Центр зайнятості. Шукаєте роботу в Україні: що потрібно знати

07.02.2019

Як зареєструватись в службі зайнятості.

Відповідно до чинного законодавства, кожен громадянин України, який з тих чи інших причин залишився без роботи, має право на пошук роботи та отримання допомоги по безробіттю.

Обов’язковою умовою надання допомоги по безробіттю є отримання особою статусу безробітного, який згідно вимог ч. 1 ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» надається:

- особам працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), які через відсутність роботи не мають заробітку, готові та здатні приступити до трудової діяльності
- особам, молодше 16 років, які працювали і були звільнені у зв’язку з припиненням або перепрофілюванням підприємств, скороченням чисельності штату
- особам з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку і отримують пенсію з інвалідності або соціальну допомогу.

Для постановки на облік і отримання статусу безробітного, необхідно звернутись в найближчий центр зайнятості (філію) з наступними документами:

- паспорт громадянина України
- облікова картка платника податків
- трудова книжка або цивільно-правовий договір
- документ про освіту (диплом, свідоцтво, сертифікат і т.д.)
- військовий квиток із зазначенням дати взяття на облік (в разі необхідності).

Облік осіб, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

Додатково до основного переліку документів, необхідних для надання статусу безробітного, співробітники центру зайнятості (філії) можуть попросити надати ряд довідок. Так, інваліди, які не досягли пенсійного віку і отримують відповідну пенсію або соцдопомогу, подають копію довідки до акта огляду МСЕК та при наявності пред’являють індивідуальну програму реабілітації.

Внутрішньо переміщені особи пред’являють довідку про взяття на облік і подають її копію. При цьому, якщо у переселенця відсутні документи, що підтверджують факт його звільнення, в центр зайнятості також пред’являють:

- заяву про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально завірена, або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості (цивільно-правовий договір, виписка з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб — підприємців), або відповідне рішення суду — в разі припинення трудових відносин в судовому порядку;

- розрахунковий документ (квитанцію), що підтверджує направлення зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення.

Острозька міськрайонна філія Рівненського обласного центру зайнятості

ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИПрограма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів