Ринок праці у 2018 році

25.01.2019

Позитивні тенденції щодо зростання зайнятості та скорочення безробіття спостерігалися упродовж усього 2018 року на ринку праці міста Острога та Острозького району.

На 12,5 % у порівнянні з 2017 роком зросла чисельність роботодавців, які надали до Острозької міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості інформацію про вакансії. Протягом року у базі даних було понад 1300 вакансій, що на 1,2 % більше, ніж у 2017 році. 92,7 % поданих вакансій було укомплектовано за допомогою служби зайнятості. Середня тривалість укомплектування вакансій складала 7 днів в той час, як в середньому по області 11 днів. На кінець звітного періоду актуальними були 30 вакансій, поданих роботодавцями, та 35 вакансій, отриманих з інших джерел. Навантаження на 1 вільне робоче місце склало 14 осіб.

Протягом 2018 року Острозькою міськрайонною філією Рівненського ОЦЗ було працевлаштовано 1218 осіб (100,2 % досягнутого у 2017 році), з них шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності – 2 особи (у 2017 році – 1 особа).

Серед загальної кількості тих, кому за допомогою служби зайнятості було знайдено роботу, 65,3 % працевлаштовано оперативно до набуття статусу безробітного.

З числа колишніх безробітних 18,5 % знайшли роботу у переробній промисловості, 17,5 % - в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів, 16,8 % - в освіті, 12,9 % - в сільському, лісовому та рибному господарстві.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 26 безробітних (з них 19 осіб, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, та 7 осіб, які працевлаштовані в пріоритетних видах економічної діяльності).

За сприяння Острозької міськрайонної філії забезпечено тимчасову зайнятість 310 громадян, зокрема, 77 осіб взяли участь у громадських роботах та 233 особи в інших роботах тимчасового характеру.

Найбільш поширені види громадських робіт – благоустрій та озеленення територій, впорядкування місць поховань, впорядкування придорожніх смуг тощо.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців у 2018 році Острозькою МРФ 285 безробітних скеровано на професійне навчання.

Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, становила понад 135 осіб або 47,7 % від усієї кількості тих, хто проходив навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації.

Найбільш поширеними професіями, які здобували безробітні, є: електрогазозварник, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, машиніст (кочегар) котельної, перукар, водій автотранспортних засобів тощо.

Протягом 2018 року профорієнтаційними послугами було охоплено 4,2 тис. осіб, з них статус безробітного мали 1,1 тис. осіб. Крім того, профорієнтаційними послугами було охоплено 1,6 тис. осіб, що навчаються у навчальних закладах різних типів, з них учні загальноосвітніх шкіл становили 1,3 тис. осіб.

Завдяки підвищенню результативності роботи щодо оперативного працевлаштування громадян середня тривалість безробіття у 2018 році складала 169 днів, що на 12 днів менше, ніж у 2017 році, середня тривалість отримання допомоги по безробіттю зменшилася у порівнянні з 2017 роком на 9 днів. Питома вага довготривалих безробітних у 2018 році була на 1,1 % меншою, ніж у 2017 році. Чисельність отримувачів допомоги по безробіттю у порівнянні з 2017 роком зменшилася майже на 18 %.

Станом на 01 січня 2019 року 414 осіб мали статус безробітного, що на рівні відповідної дати минулого року.

Середній розмір допомоги по безробіттю у грудні складав 1845 грн.

Острозька міськрайонна філія Рівненського обласного центру зайнятості

ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИПрограма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів