Турнір пам’яті Йосипа Аршинова знову став рекордним

04.12.2018

Автор Іван Глушман - головний редактор газети "Замкова гора"

Упродовж двох днів, суботи – неділі, 1 – 2 грудня, в Острозькій ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 проходив ХVI шаховий турнір пам’яті Йосипа Аршинова в залік Кубка Рівненської області 2018 року (Х етап). Шанувальники старовинної гри зіграли безліч партій в межах турніру і під час очікування наступного туру, багато спілкувалися, активно обговорювали найцікавіші поєдинки, говорили про родину Аршинових та багато іншого.

Після реєстрації в суботу, всі учасники а також запрошені та почесні гості зібралися в холі навчального закладу. Відкрила урочисту частину в. о. начальника відділу молоді та спорту виконкому Острозької міської ради Ольга Стецюк. Вона нагадала, що кожного року перша школа збирає шанувальників інтелектуального спорту. Турнір був започаткований на вшанування пам’яті особистості гідної бути прикладом багатьом поколінням. Того дня виповнилося 95 років з дня народження Йосипа Григоровича. Присутні вшанували його пам’ять хвилиною мовчання.

Згадував свого вчителя й завуча, бажав приємних партій, Божого благословення та оголосив турнір відкритим міський голова Олександр Шикер. Після виконання гімну України виступали, вітали учасників змагань, бажали їм перемог, цікавих партій, щоб збільшувалася кількість учасників та населені пункти звідки вони приїжджають, говорили про шахи, згадували Й. Г. Аршинова, закликали брати приклад сім’ї Аршинових, зокрема, сина Григорія, який організував у честь батька змагання, творити добрі справи, про регламент змагань: заступник голови Рівненської облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Корнійчук, міський голова 4 та 5 скликань Тарас Пустовіт, сусід Йосипа Аршинова Броніслав Білевич, ініціатор й організатор змагань Григорій Аршинов, головний суддя змагань Микола Колюх.

Квіти на могилу завзятого шахіста було доручено покласти кращим шахістам Острожчини минулорічного турніру Валентину Шаранському, Віктору Гаврилюку та Михайлу Конащуку. Юні вихованці дитячого танцювального колективу «Гармонія» районного будинку школярів виконали танець. Організатори дякували меценатам і спонсорам за матеріальну підтримку турніру, його учасникам були вручені на пам’ять сувеніри, було проведено жеребкування та розпочався перший тур.

Після проведення 9 турів за швейцарською системою організатори підбили результати і учасники турніру знову зібралася в холі школи. Ольга Стецюк відкрила церемонію нагородження. Вона зазначила, що цьогорічний турнір був рекордним за кількістю учасників (70 осіб різного віку з Острога, нашого району та всієї Рівненщини, а також Хмельницької та Житомирської областей), дітей (11) та жінок (5). Перед початком нагородження виступав один з постійних учасників турніру Петро Береза з Хмельниччини. Він згадував, як зустрічався з Йосипом Аршиновим, про його мрії залучити до гри в шахи якомога більше дітей, дякував дітям Й. Аршинова, які продовжують справу батька, відзначив Острог, яке встановлює стандарти проведення подібних турнірів, показує приклад, як приймати гостей та усе організувати, про рекламу Острога на всю Україну.

Підбивали підсумки турніру, говорили про важливість його проведення, нагороджували кращих шахістів: заступник міського голови Оксана Ситницька, а також уже згадані Микола Колюх, Олександр Корнійчук, Григорій Аршинов. Серед жінок перемогу виборола Ольга Громова із Рівного. Були відзначені подарунками й 4 інші учасниці. Серед дітей переможцем став Іван Івкевич (Почаїв). Олександра Іванова із Нетішина було відзначено як такого, що показав найкращий результат серед найстарших учасників турніру.

Серед шахістів з Острожчини переміг Олексій Лісовський (Почапки). Другим фінішував Олександр Сорокін (Хорів), а третім – Валентин Шаранський (Острог). Чемпіоном турніру в загальному заліку знову став, як і рік тому, Володимир Янюк (Шепетівка). Друге місце в напруженій боротьбі виборов Северин Смикало (Сарни), а третє – Петро Іллюк (Березне). Також грамотами були нагороджені рівняни, які зайняли відповідно 4 та 5 місця – Олександр Петренко та Ігор Лабенський. Завершилась церемонія спільним фотографуванням.

– Організатори шахового турніру безмежно вдячні для людей які небайдужі до розвитку міста, які популяризують шаховий спорт, – сказала для «Замкової гори» після нагородження Ольга Стецюк. – Відділ з питань молоді та спорту виконкому Острозької міської ради висловлює щиру подяку для міського голови Олександра Шикера, заступнику голови Рівненської облдержадміністрації Олександру Корнійчуку за постійну підтримку, Рівненській обласній федерації шахів за значну допомогу в організації та проведенні змагань, висловлюємо щиру подяку за допомогу в організації, а також особисто першому віце-президенту Рівненської федерації шахів Максиму Шинкарчуку, за постійну підтримку голові суддівсько-кваліфікаційної комісії Миколі Колюху, приватним підприємцям: Володимиру Степанюку (піцерія «Маестро»), Олександру Олішевському, Віктору Журику, Віталію Сосовському (продуктово-гуртова база) – за надані солодкі призи, Тетяні Хохліч (магазин «Господар», магазину квітів «Орхідея», інформаційному спонсору – газеті «Замкова гора», директору Острозької ЗОШ I – III ст. № 1 Руслані Лазарчук. Особлива подяка Григорію Аршинову. Завдяки усім цим людям два турнірні дні пройшли на високому рівні, а учасники поїхали додому з гарними подарунками, призами та незабутніми враженнями!

ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИПрограма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів