В Рівному та Острозі навчали кращим практикам місцевого управління з повагою до прав людини

19.10.2018

16 та 17 жовтня 2018 року у Рівному та Острозі відбулися 4 навчальних практикуми для представників місцевої влади та громадських активістів - “Кращі практики місцевого управління з повагою до прав людини”. Тренінги організовані Українською Гельсінською спілкою з прав людини, за підтримки Програми “Нове правосуддя” USAID.

Впродовж 4 годин учасники вчилися визначати ключові напрямки розвитку громади, засновані на дотриманні базових прав людини; дізнавалися, яким чином формувати місцеву політику ефективно та у співпраці усіх заінтересованих сторін: мешканців, влади, місцевого бізнесу тощо. Окрім того, представники влади працювали із прикладами вдалих та неефективних програм, спільно із тренерами намагалися з’ясувати критерії потенційно успішних програм, щоб враховувати ці критерії при подальшому плануванні місцевого розвитку. У свою чергу, представники активних мешканців громад Рівненської області мали змогу відчути себе моніторами, які оцінювали зусилля місцевої влади у формуванні політики з повагою до прав людини.

І це не випадково, адже тренінги стали продовженням серії моніторингів “Місцевий індекс прав людини”, які проходили в містах Рівному та Острозі, Пісківській ОТГ Рівненської області впродовж квітня-серпня 2018 року. Значна частина навчання базувалася на результатах цих досліджень – кращих та неефективних практиках, які були виявлені у громадах не лише Рівненської, але й інших областей України, оскільки нині нараховується вже близько 30-ти таких моніторингів. Окрім того, самі учасники обмінювалися власним досвідом запровадження інноваційних інструментів розвитку громад.

Тренеркою заходів була Марія Цип’ящук, координаторка громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини, учасниця моніторингової групи. Також до обговорення долучився координатор проекту “Місцевий індекс прав людини” проф. Андрій Галай та радниця із питань роботи із громадянським суспільством Програми “Нове правосуддя” USAID Валентина Мудрік.

Особливо цікавим виявилося обговорення під час тренінгу для активістів у Рівному, під час якого учасники погодилися з тим, що в місті необхідно розробити чіткі механізми інформування мешканців про час та місце проведення загальних зборів, громадських слухань, обговорень та інших форм безпосередньої участі членів територіальної громади у місцевому самоврядуванні. Такі механізми повинні включати визначення способу та джерел інформування, в тому числі й з використанням сучасних технологій.

Також, під час тренінгу в Острозі, представники міської ради повідомили, що вже працюють над впровадженням рекомендацій моніторингу. Так, наразі вже розроблений проект положення про бюджет участі в м. Острозі, який дасть змогу ініціативним мешканцям вносити власні ідеї для розвитку міста.

Загалом, участь у навчанні взяли понад шістдесят учасників: представників місцевого самоврядування Рівного, Острога, Пісківської ОТГ (сільський голова та староста); співробітники державної системи безоплатної правової допомоги, патрульної поліції та управління забезпечення прав людини в діяльності органів поліції. Серед числа місцевих активістів були студенти, активні учасники різноманітних правозахисних, екологічних та інших організацій та ініціатив (громадянської мережі ОПОРА, Рівненської ГО “Екоклуб”, ініціативи проти незаконного будівництва в м. Рівному, ГО “Національний альянс”, ПЛАСТ та ін.).

Цього разу представники влади, переважно, працювали окремо від громадських активістів. Разом з тим, як в Рівному, так і в Острозі, учасники обох груп висловилися за те, що надалі було б корисно організовувати спільні зустрічі і працювати вже над реальним вирішенням конкретних проблем на місцях, разом напрацьовуючи варіанти таких рішень.

Захід організовано Українською Гельсінською спілкою в рамках грантової програми «Громадський моніторинг органів місцевого самоврядування задля кращого дотримання прав людини», який здійснюється за підтримки американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя»

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу 55 років. Починаючи з 1992 року, внесок USAID до справи економічного та соціального розвитку України складає близько 2 млрд. доларів США. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Додаткові відомості про програми USAID можна отримати у Відділі інформації та зв’язків з громадськістю USAID за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінці http://ukraine.usaid.gov або у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми - надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати на Інтернет-сторінці www.newjustice.org.ua та за телефоном +38 (044) 581-3303.

Українська Гельсінська спілка сприяє розвитку гуманного суспільства, що базується на повазі до людського життя, гідності та гармонійних стосунків між людиною, державою і природою через створення платформи для співпраці між членами Спілки та іншими учасниками правозахисного руху.

Юрист ГП УГСПЛ в м. Рівне
Марія Цип'ящук

ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИПрограма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів