В Острозі завершився міжнародний курс камерної музики

02.07.2018

Міжнародний курс камерної музики OSTROH INTERNATIONAL CHAMBER MUSIC COURSE, що тривав у Національному університеті «Острозька академія», завершився вчора грандіозним концертом.

Упродовж тижня учасники з Франції, Англії, Бельгії, Ізраїлю, Швеції, Італії та України відвідували уроки професорів зі світовим ім'ям — Наталії Пасічник (фортепіано) та Леоніда Кербеля (скрипка). Результатами їхньої роботи став майже двогодинний концерт, на якому прозвучали твори Генделя, Косенка, Моцарта, Шегрена, Лисенка, Крайслера, Франка та інших відомих композиторів.

“Музична освіта в Україні здебільшого спрямована на виховання передусім солістів. а камерна музика є таким собі відволікаючим від основної спеціальності предметом, який потрібно просто скласти. Утім більшу частину європейського музичного ринку складає камерна музика, і для мене, як для музиканта, саме камерна музика є найвищим виявом музикування. Я хотіла створити платформу, де молоді і зовсім юні музиканти з України та Європи могли б зустрітися через такого роду музичне спілкування. Музика — це найцивілізованіша мова, яка дісталася людству в подарунок і я хотіла надати можливість відчути насолоду спілкування нею поза межами національності, віку і майстерності. Більшість українських дітей не можуть дозволити собі заплатити 2000 євро за такі курси в Європі, тому я вирішила започаткувати їх в Україні й надала дванадцятьом дітям свою особисту стипендію на участь в них. Це діти, яких я особисто відібрала, коли була на двох конкурсах минулого року — ім. Чайковського та ім. Горовіца — а також у співпраці з громадською організацією “Відповідальне майбутнє”, яка опікується серед іншого талановитими дітьми-переселенцями. Географія учасників для першого разу надзвичайно вражаюча”, — прокоментувала організаторка заходу, українсько-шведська піаністка, засновниця і директорка Українського Інституту у Швеції Наталія Пасічник.

Пані Наталія надзвичайно рада, що до менторського складу долучився знаменитий бельгійський скрипаль Леонід Кербель, який має вже 25 років досвіду проведення таких форумів. Місце проведення організаторка свідомо вибрала унікальне, це перший вищий навчальний заклад Східної Європи — Національний університет “Острозька академія”. Вона сподівається, що цей курс стане щорічним і буде поштовхом для започаткування таких ініціатив у всій Україні.

“Це дуже класний експеремент приїхати в історичний Острог, щоб обмінятися досвідом з іншими учасниками. Викладачі Наталія Пасічник та Леонід Кербель просто вражають своїми вміннями навчати майстерності музики”, — поділилася враженнями Міріам Лілєфорс зі Швеції.

Олексій Костюченко, Острог

Фото Лесі Касіяненко

ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИ
Програма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів