Люди з усіх куточків Рівненщини передали допомогу у зону проведення АТО

Низький уклін і щиру подяку привозять рівненські волонтери з передової для наших земляків. Військові добровольці, їхні родичі та мирні жителі надзвичайно вдячні за підтримку та допомогу усім, хто долучився до «Великої акції» зі збору продуктів на Рівненщині. А особливо – волонтерам із об’єднання «Територія Надії». У будні та вихідні, в мороз та негоду вони вантажили, перебирали, сортували, різали та пакували продукти, щоб вберегти усе те, що пожертвували жителі області.

У листопаді 2017 року стартувала «Велика акція» зі збору продуктів для військовослужбовців та мирного населення у зоні проведення антитерористичної операції. Її ініціювали рівненські волонтери, а допомогла в організації Рівненська ОДА. Так, з усіх куточків Рівненської області, з кожного її району, села та селища відгукнулися небайдужі. І як результат - жителі Рівненщини зібрали понад 100 тонн продуктів харчування.

ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ НА КУХНІ

- Все почалося ще минулого року, - пригадує волонтерка Оксана Данилова. – Тоді на власній кухні, власними силами почала сушити овочі й виготовляти з них супові набори, щоб наші хлопці, які стоять на першій лінії оборони, завжди мали змогу куштувати гарячі страви. Дуже швидко до цієї справи почали долучатися й інші місцеві волонтери. Тоді спільними зусиллями ми приготували понад 600 пакетів сухих супів.

Влітку волонтери сушили трави на чаї та для приправ. А восени вирішили повторити минулорічний досвід, але вже у значно більшому, промисловому масштабі. Тим паче, що попит на продукцію був неабиякий.

- Як тільки похолодало, хлопці із фронту телефонували й запитували: «Де наші супчики, мамо?» , - пригадує Оксана Данилова. – І як ти після цього зупинишся?

ЛЮДИ ДІЛИЛИСЯ УСІМ, ЩО МАЮТЬ

Коли було оголошено про початок «Великої акції» і стали надходити перші вантажівки з продукцією, вся волонтерська родина взялася ретельно перебирати і сортувати її. Люди ділилися усім, що мають. Це й овочі, консервації, сухофрукти, сушені гриби з Полісся, різноманітні крупи, чай, сало. А хтось передав ціле відро сушеної чорниці!

- Ще донедавна була переконана, що активність людей, які готові допомагати військовим, знизилася до мізерного рівня. Але наша акція довела протилежне, - розповідає член волонтерського об’єднання «Територія Надії» Оксана Прокопчук. - Ми були вражені активністю населення, а також тим, наскільки дбайливо та з душею люди підійшли до справи. Щодня до нас надходили вантажівки з продукцією. Її було настільки багато, що змушені були перебазуватися на більший склад.

До роботи на ньому долучилися не тільки волонтери, а й студенти з Вищого професійного училища №1 міста Рівного, з Рівненського інституту Київського університету права, навіть музиканти з гурту «The Crabs» та багато інших небайдужих людей. І за чотири тижні важкої праці вся продукція була ретельно перебрана та відсортована.

На сьогодні більша її частина уже поїхала на Схід до наших захисників та місцевого населення. А це десятки завантажених мікроавтобусів, вантажівок, безліч відправлень Новою поштою. Іншу частину овочів відправили для переробки на овочесушильний завод.

ПРО БОРЩ ІЗ ФАЗАНА ТА ПАКЕТИК КАШІ ПІД БРОНЕЖИЛЕТОМ

І зараз волонтери вступили в нову фазу своєї діяльності: із висушених на підприємстві овочів вони формують супові набори. Це довга і кропітка праця: цибулю, моркву, буряк та інше з точністю до грама зважують на вагах і розкладають у вакуумні упаковки. За місяць роботи рівненські волонтери передали на передову уже не одну сотню наборів. За підрахунками, загалом з них можна приготувати 2000 літрів супів! Проте робота триває й досі. Як мінімум двічі на тиждень волонтери збираються і продовжують формувати супові пакети.

- Такі набори надзвичайно зручні, - розповідає Оксана Данилова. – Адже лише за 15 хвилин з одного лише пакетика ви можете зварити 5 літрів запашного супу. Зазвичай солдати до нього додають іще банку тушонки. А нещодавно телефонували хлопці і розповідали, що варили борщ із фазана, якого упіймали на полі. До слова, в асортименті у нас 9 видів супів!

Окрім супових наборів, рівненські волонтери готують молочні геркулесові каші. Заливши один пакет такої каші літром води, військові отримують поживну і калорійну справу – з родзинками, горіхами, соняшниковим насінням та сухофруктами. Кажуть, деякі солдати носять такі пакетики у себе під бронежилетами.

І їхні листи подяки, регулярні дзвінки, привіти з передової щодня додають наснаги трудівникам-волонтерам. Бійці кажуть, що такі супові набори та каші є надзвичайно зручними та часто рятують, оскільки завжди є під рукою та готуються за лічені хвилини.

- Неймовірно вдячні всім, хто допомагав у цій добрій справі! Рівненській обласній адміністрації, яка сприяла в організації, всім районним та сільським радам, усім громадам. А також передаємо слова подяки школам та вчителям, церквам, простим селянам і підприємцям. Дякуємо за те, що повірили нам і не залишилися байдужими. Будьте певні: все, що ви довірили волонтерам, знайде своїх адресатів. І допоки у нас є такі люди, разом ми зможемо здолати ворога! - переконана депутат Рівненської обласної ради, волонтер Діана Гордійчук.

ЗАМІСТЬ ЕПІЛОГУ

Дехто дорікнув волонтерам, що мовляв, не тим займаються, адже нині армія не голодна. Втім, «Велика акція» - не про те. Вона про прояв людяності і турботи. І передусім покликана була подарувати нашим бійцям відчуття домашнього тепла, а мирним жителям ще раз нагадати, що про них не забувають, що у цей важкий час є люди, які готові підтримати та прийти на допомогу.

ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИПрограма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів