Головна » Наше місто » Важливі історичні події
Важливі історичні події

В ХІІ ст. Острог належав до Погоринського (Дорогобузько- пересопницького) уділу, пізніше – до складу Волинського і Галицько-Волинського князівств. Майже три століття  (з середини XIV до середини XVII століть) місто було резиденцією князівського роду Острозьких.

У 1341 році князь Данило Острозький переміг військо польського короля Казимира Великого. В цей же час він збудував Замок (Вежу Муровану).

1498 рік – князя Костянтина Івановича Острозького обрано на велике гетьманство Литовське. Острог отримує герб – срібна п’ятикупольна церква на червоному тлі. Цей герб у 1995 році  сесією міської ради затверджено гербом міста.

1526 – 1608 pp. – роки життя Василя-Костянтина Костянтиновича Острозького – найвідомішого представника Волинського княжого роду, Київського воєводи, маршала землі Волинської, найвизначнішого мецената свого часу.

1576 рік – на запрошення князя Василя-Костянтина Острозького з Дерманя в Острог переїхав друкар Іван Федоров ( Федорович ) і взявся за організацію друкарні.

1576 рік – в Острозі засновано Острозьку Академію. Першим ректором академії був видатний вчений-полеміст Герасим Смотрицький, пізніше - Кирило Лукаріс. Учнями Острозької Академії були: Мелентій Смотрицький, Петро Конашевич-Сагайдачний, брати Наливайки, Іов Борецький, Єлісей Плетенецький та багато інших.

1578 рік ознаменувався виходом у світ першого друкованого твору І. Федорова в Острозі - Острозької « Азбуки «, яка поєднала в собі вивчення двох мов – старослов’янської та грецької.

1581 рік – з Острозької друкарні виходить у світ знаменита «Острозька Біблія», яка є визнаним шедевром і найвидатнішим поліграфічним твором слов’янського книгодрукування.

XV- поч. XVII ст. – Острог – визначний центр культури в Україні. В місті діяла Острозька Академія, друкарня «книг небачених», когорта вчених, поетів, письменників. Тодішні сучасники називали Острог «Волинськими Афінами». В місті діяли потужні осередки польської, грецької, єврейської та татарської культур.

7 червня 1585 року – місто Острог отримав згідно з Магдебурзьким правом грамоту на самоврядування.

1603 рік – князь Василь-Костянтин Острозький розділив між синами майже половину своїх маєтностей. Острог дістався у спадок сину Янушу. Після смерті князя Василя-Костянтина Острозького почався швидкий занепад міста Острога, як видатного центру української культури.

1613 рік – продано  Києву Острозьку та Дерманську друкарні.

1624 рік – Анна- Алоїза, княгиня Острозька, якій дістались острозькі багатства після смерті (1620 ) Януша, князя Острозького, розпочала в Острозі будівництво єзуїтського монастиря та костьолу ім. Ігнатія Лойоли і св. Франциска Ксаверія. При монастирі одночасно будувався колегіум для школярів. У 1640 році при колегіумі розпочала свою  діяльність бурса.

1636 рік – припинила свою діяльність Острозька Академія, що була ліквідована стараннями Анни- Алоїзи.

1750 рік – князь Сангушко фундував в Острозі кляштор з костьолом для капуцинів. У 1863 році в ньому розмістили жіночу гімназію, нині – Національний університет «Острозька академія».

1753 рік – на підставі Кульбушівської трансакції Острог перейшов у власність магнатів Малаховських. До цього він належав Яблоновським, пізніше – генералу Танеєву, аж поки не перейшов до удільного відомства.

1779 рік – Короновано ікону Острозької Божої Матері (фамільна ікона князів Острозьких). Нині вона знаходиться у  Свято-Троїцькому чоловічому монастирі села Межиріч Острозького району.

1795-1825 роки – Острог став єпархіальним центром Волині.

1812 рік – Вітчизняна війна. В Острозі розташований штаб Дунайської армії П. Чичагова, яка звільнила Волинь від союзників Наполеона.

1861 рік – засновано артіль імені Першого травня (нині ВАТ «Острозька меблева фабрика», ТОВ «Центуріон-Україна ЛТД», приватні деревообробні підприємства).

1862 рік – в Острозі засновано Кирило-Мефодіївське братство. При братстві відкрито жіночу гімназію (на базі монастиря капуцинів, нині НаУ «Острозька академія»), сиротинець і пансіонат для малолітніх учениць, притулок для воїнів калік, дитячий лазарет, будинок для мандрівних богомольців. Братство існувало за рахунок пожертв громадян, імператорського двору та високопоставлених фамілій.

26 жовтня 1891 року – після відбудови з руїн  освячено Богоявленський собор – архітектурну пам’ятку XV ст.

1894 рік – жителі міста склали присягу на вірність царю - імператору Миколі ІІ. За таким сценарієм подібні дійства відбувалися на всій Волині.

1909 рік – засновано Братство ім. Князів Острозьких – релігійно-просвітницьку і науково-краєзнавчу організацію.

1931 рік – в місті Острозі проживало 17913 мешканців, з них православних – 5515, католиків – 1759, протестантів – 2, мусульман – 8, іудеїв – 10628.

1916 рік – відкрито Острозький історичний музей.

27 березня 1939 року – створено театр в місті Острозі.

17 вересня 1939 року – місто Острог входить до складу Рівненської області.

31 жовтня 1939 року – вихід першого числа районної газети « Нове життя», пізніше - «Зоря комунізму», а  нині- «Життя і слово».

1939 рік – в місті Острозі засновано школу-інтернат для глухих дітей (діє до сьогодні спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. для дітей з вадами слуху).

26 червня – 3 липня 1941 рік – оборонні бої за Острог в перші дні Другої Світової війни відіграли значну роль у зриві гітлерівських планів «бліцкригу».

4 серпня 1941 року в Острозі розпочались перші масові розстріли єврейського населення, які здійснювались протягом 1941- 1942 років. За цей час було страчено понад 7 тис. євреїв.

27 січня 1944 року – визволення міста від німецько-фашистських загарбників.

1949 рік – засновано військову частину, розформовано у 2005 р.

Грудень 1949 року – введено в дію хлібозавод .

1953 рік – заснована обласна психіатрична лікарня в місті Острозі.

28 квітня 1956 рік –  засновано дитячу музичну школу.

1958 рік – нова хвиля переслідування православ’я по всій західній Волині. В м.Острозі закрито Кафедральний собор.
 
1965 рік – введено в дію завод мінеральної води «Острозька мінеральна» (нині ТзОВ «Острозький завод мінеральної води»).

Грудень 1979 року – розпочато виробництво на Острозькому шиноремонтному заводі.

11 серпня 1981 року  створено Острозький  державний історико-культурний заповідник.

10 грудня 1985 року – у складі  державного історико-культурного заповідника відкрито музей книги і друкарства.

14 березня 1994 року Указом Президента України Л. Кравчука в місті Острозі відновлено (після більш як 350-річної перерви) Острозьку академію, яка йменувалась Острозьким Вищим Колегіумом. Очолив колегіум  Пасічник Ігор Демидович – доктор психологічних наук, професор, декан Рівненського Державного педагогічного інституту.

5 червня 1996 року колегіум перейменовано  в Академію. 22 січня 2000 року Академію перейменовано в університет  і 30 жовтня 2000 року Острозький університет «Острозька академія» набуває статусу Національного.

7 липня 1995 року  Острог отримав статус міста обласного значення.

З 1996 року виходить Острозький міський вісник «Місто», з травня 1998 року – міська газета «Замкова гора».

20 листопада 1995 року – рішенням Острозької міської ради затверджено герб і прапор міста Острога.

З 1 вересня 2005 року реорганізовано ліцей та ЗОШ № 2 в Острозьку гімназію, що діє на базі ЗОШ № 2.

30 вересня -1 жовтня 2000 року відбулося відзначення 900-річчя заснування міста Острога.

З грудня 2004 року впроваджено проект «Запровадження принципово-нової енергозберігаючої системи освітлення вулиць м. Острога». Профінансовано Фондом розвитку місцевого самоврядування при Президентові України.

ОГОЛОШЕННЯ
Електронні звернення
Графік проведення прямого телефонного зв'язку

Прямий телефонний зв'язок


Звіти про виконання депутатських повноважень

Звіти про виконання депутатських повноважень депутатів міської ради VII скликання


27 жовтня 2017 року
о 10.00 в залі засідань Острозької міської ради відбудеться тридцять четверта сесія Острозької міської ради сьомого скликання
Порядок денний
Виконком Острозької міської ради запроваджує реєстрацію і розгляд електронних звернень.
В електронному зверненні окрім вимог, передбачених для письмового звернення, також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь або відомості про інші засоби зв’язку з ним.Електронна адреса ostrog_zvernennya@ukr.net
До відома жителів м. Острога
Юридичною службою народного депутата України Юрія Вознюка надаються безкоштовні юридичні консультації в електронному режимі. Поставити питання юристам можна у розділі «Юридичні консультації» на офіційному сайті Ю. Вознюка за адресою: http: // voznyuk.info/. Якщо питання потребує додаткового вивчення, юристи надають консультації після особистої зустрічі в офісі громадської приймальні (м. Рівне, вул. Д. Галицького,9, офіс 403), для чого необхідно здійснити попередній запис за телефонами (0362) 40-51-54, або 050-0347170.
Про мирні зібрання
Відповідно до ст. 39 Конституції України громадяни мають право збиратися мирно, без зброї й проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно оповіщати органи місцевого самоврядування. Організатори мирного зібрання повинні заздалегідь звернутися до міськвиконкому з повідомленням, в якому має бути зазначено самого організатора, його адреса та телефон, дата і час, місце та форма його проведення а також орієнтовна кількість учасників.
До уваги жителів м. Острога!
З метою оперативного та якісного вирішення запитів громадян міста, які звертаються на щотижневий особистий прийом до міського голови, виконком Острозької міської ради буде постійно проводити попередній їх запис за номером телефону 2-22-60
Шлях переселенця

Якщо Ви боїтесь, що Вам завдадуть шкоди, або Ви стали жертвою торгівлі людьми, звертайтесь до суб’єктів що здійснюють заходи у сфері «Протидія торгівлі людьми»
Головний спеціаліст відділу праці та сімейної політики: Гаврилюк Олена Андріївна: тел. (03654) 3-00-67; Острозький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: гловацька Оксана Іванівна (03654) 3-09-26; Відділ Освіти:Юрчук Ірина Леонідівна: тел. (03654) 2-38-88; Служба у справах дітей : Ковальчук Галина Валентинівна: тел. (03654) 2-22-60; Острозький міськрайонний центр зайнятості: Вус-Столярчук Людмила Євгенівна: тел. (03654) 2-35-02; Управління праці та соціального захисту населення: Бахоня Валентина Іванівна: тел. (03654) 3-00-05; Острозька центральна районна лікарня: Нікулін Володимир Іванович: тел. (3654) 2-00-65; Острозький відділ поліції Головного Управління Національної поліції в Рівненській області: Антонюк Микола Іванович: тел. моб. (098 242 19 33)
Якщо вдома чи на робочому місці Вас дискримінують за ознакою статі
Контактна інформація
10 міфів про субсидії
Детальніше
Стратегія розвитку
територіальної громади
міста Острог
ОРГАНИ ВЛАДИ
 
МІСТА ПОБРАТИМИ

Місто побратим - Берунь

Місто побратим - Сандомир

Місто побратим - Гнев

Місто побратим - Моравський Берунь
 
БАНЕРИПрограма дердавної підтримки енергоефективності

Національної дитяча гаряча лінія

Офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців


Національний університет «Острозька академія»

Будівельна компанія «Вежа»

Острозька фабрика художньої кераміки

Шлях Гедеміновичів
 
ПОГОДА
 
© 2007—2017 Острозька міська рада
Всі права захищено! Права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Острозькій міській раді та охороняються законом України «Про авторське право і суміжні права».
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове!
* Увага! Сайт в процесі оновлення. Не вся інформація висвітлена на сайті є актуальною.